українська російська англійська
У 2011 році за кордоном було працевлаштовано 84,5 тис. громадян України
07.07.2012 | 10:24
Прес-служба Міністерства соціальної політики

У 2011 році відповідно до офіційної статистичної звітності, яку подають суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордон, за кордон було працевлаштовано 84547 громадян України. Про це сьогодні повідомив перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Надрага на засіданні Ради з питань трудової міграції громадян України при Кабінеті Міністрів України.

„Нині у базі даних Міністерства зареєстровано 671 суб’єкт господарської діяльності, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Ми постійно контролюємо дотримання ними ліцензійних умов провадження господарської діяльності. На підставі даних, отриманих від цих суб’єктів, формується статистична звітність про чисельність та склад громадян України, які тимчасово працюють за кордоном. Відповідно до зазначеної статистичної звітності у 2011 році за кордоном було працевлаштовано 84547 громадян України”, - сказав Василь Надрага.

За його словами, більшість працевлаштованих громадян - представники морських спеціальностей, які були працевлаштовані на судна, що плавають під іноземним прапором (майже 70 відсотків), решта задіяні на будівництві, у готельній та ресторанній сферах, сільському господарстві, переробній промисловості, торгівлі та наданні індивідуальних послуг. Серед працевлаштованих громадян лише 7,5 відсотка задіяні на робочих місцях, які не потребують професії або спеціальності. Більше 50 відсотків було працевлаштовано на робочих місцях за професією, понад 40 відсотків - на посади керівників, спеціалістів та службовців.

Також перший заступник Міністра повідомив, що потоки зовнішньої трудової міграції громадян України спрямовані переважно до держав – учасниць Європейського Союзу та Російської Федерації. Майже всі трудові мігранти - це люди працездатного віку, понад 60 відсотків з них - це особи віком від 18 до 40 років.

„Мені приємно відзначити, що за сприяння міжнародних організацій у рамках проекту МОП-ЄС “Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами” в Україні нині проводиться обстеження населення щодо трудової міграції громадян України. Ознайомитися з його результатами можна буде вже у другому півріччі 2012 року. Це допоможе нам отримати більш реальну інформацію щодо зовнішньої трудової міграції, яка буде використана під час прийнятті рішень.”, - наголосив Василь Надрага.

 

 

версія для друку