українська російська англійська
Держсільгоспінспекція закликає виробників перейти на власну сировину у виноградарстві та виноробстві
07.07.2012 | 12:17
Прес-служба Державної служби сільського господарства

Державна інспекція сільського господарства в Одеській області прийняла участь у нараді виноградарів і виноробів Одеської області, яка відбулася за участі представників малого та середнього бізнесу галузі, а також, представників державних органів влади, зокрема, Одеської обласної державної адміністрації  і Податкової інспекції.

В ході обговорення проблемних питань галузі фахівці Держсільгоспінспекції закликала виробників перейти на власну сертифіковану сировину. Крім того, фахівцями інспекції планується підняти питання відповідальності в галузі виноробства та виноградарства за якість імпортованої продукції (сусла, виноматеріалів  та коньячних спиртів) на законодавчому рівні. Такі заходи стануть своєрідний бар’єром для недобросовісних імпортерів, що ввозять сировину, яка не відповідає державним стандартам нашої держави і як наслідок, призводить до випуску не якісної продукції, що шкодить іміджу України та здоров’ю громадян.   

Так, на даний час в Одеській області перебувають на обліку 64 виноробних підприємства, 16 з яких, за попередніми даними – практично не працюють. Тож, фахівцями інспекції, перш за все, планується перевірити фактичний стан та фізичну наявність усіх зареєстрованих підприємств.

Одеська область є однією із лідерів в галузі виноградарства і виноробства в Україні. Сьогодні область налічує понад 42 тисячі гектарів виноградників, всіх форм власності, 32,6 тисяч гектарів з яких -  плодоносні. Без перебільшення, ця галузь є бюджетоутворюючою для області, а значить і держави.

 

версія для друку