українська російська англійська
Уряд робить житло ще доступнішим
04.07.2012 | 20:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд вніс зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25 квітня 2012 року №343. Відповідне рішення затверджено на засіданні Уряду 27 червня 2012 року постановою № 598.

Так, змінами планується підвищити частку, яку може складати платіж за кредитом, у сукупному доході сім’ї з 40 до 50 відсотків. Також передбачено можливість зменшення розміру першого внеску у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку.

Крім того,  тепер позичальник може укладати договори поруки не лише з кожним дієздатним членом сім'ї, який проживає разом з позичальником, а також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.

Відповідно до внесених змін, часткова компенсація процентів надається позичальникам, якщо щомісячний платіж за кредитним договором не перевищує 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім'ї. Сума часткової компенсації до щомісячного платежу не включається. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім'ї, на якого розраховувалася часткова компенсація процентів.

До того ж урядовою постановою виключено вимоги щодо верхньої межі доходів позичальника та членів його сім’ї для отримання часткової компенсації процентів, а також щорічне подання декларації про доходи сім’ї в органи податкової служби.   

Згідно із внесеними змінами, нормативна площа житла до 1 січня 2013 року визначається, виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім'ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більше 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинківне більше 94 кв. метрів.

Для населених пунктів, які розташовані на відстані від 5 до 15 кілометрів від меж мм. Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10 відсотків.

Для населених пунктів, які розташовані у 5-кілометровій зоні від меж мм. Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла визначається у розмірі, встановленому для цих міст.

Метою прийняття акта є удосконалення шляхів розв’язання житлової проблеми населення шляхом державного іпотечного кредитування житлового будівництва та реалізація соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Очікується, що запропоновані зміни дозволять залучити до участі у програмі ширше коло громадян та розширити перелік квартир, які можуть бути придбані за цією програмою.

 

версія для друку