українська російська англійська
У Мінфіні обговорили нововведення щодо оподаткування та діяльності громадських організацій
07.07.2012 | 15:14
Прес-служба Міністерства фінансів

6 липня у Міністерстві фінансів відбулося засідання Громадської ради, під час якого обговорювалися питання останніх змін до податкового законодавства та Закон України «Про об’єднання громадян», що вводиться в дію з 01.01.2013 р.

У ході обговорення членам Громадської ради розповіли про новації, які запроваджуються Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм». Зокрема, було зазначено, що даний закон, по-перше, забезпечить уникнення конфлікту інтересів і налагодження партнерських відносин з платниками податків.

Так, наприклад, під час проведення податкових перевірок розширюються права платників податків у частині надання пояснень за власним бажанням з питань, що виникають під час таких перевірок,а також скасовується право органів ДПС вимагати такі пояснення.

Також з метою надання більшого часу платникам податків для вивчення нових форм податкової звітності уточнюється момент набрання чинності таких форм з наступного податкового періоду за податковий період, в якому відбулося їх оприлюднення.

Окрім того, скасовується обов’язок підписання податкової звітності бухгалтером у разі відсутності спеціаліста з бухгалтерського обліку та ведення такого обліку і подання звітності безпосередньо керівником

По-друге, даний закон передбачає покращення процесу адміністрування податків.

Зокрема, з 2013 року зменшується кількість загальнодержавних податків і зборів шляхом об’єднання рентної плати за видобуток вуглеводнів та плати за користування надрами.

Також законом передбачено спрощення процедур реєстрації та взяття на облік платників податків.

З даною метою запроваджується єдиний документ – виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що підтверджує взяття на облік новоствореного суб’єкта господарювання у відповідних органах.

Наступним питанням у порядку денному засідання стало обговорення Закону України «Про громадські об’єднання», який вступає в дію з 1 січня 2013 року. Зокрема, були відзначені нововведення у сфері діяльності громадських організацій, запроваджені даним законом, а саме:

- зниження віку для засновників молодіжної громадської організації – з 15 до 14 років;

- закріплення права юридичних осіб приватного права бути засновниками громадських об’єднань, утворених у формі громадських спілок;

- закріплення за громадськими об'єднаннями із статусом юридичної особи права на здійснення підприємницької діяльності безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню;

- більш детальне врегулювання порядку утворення громадської організації, встановлення вимог до протоколу установчих зборів;

- більш детальне врегулювання процедури реєстрації громадських організацій та відмови у такій реєстрації, в т.ч. встановлення на нормативному рівні строку розгляду документів для реєстрації (7 днів). Окрім того, законом передбачено необхідність інформування уповноваженим органом з питань реєстрації засновників про заснування чи відмову у реєстрації рекомендованим листом із повідомленням про вручення, із наданням вмотивованого рішення, посилаючись на відповідний закон.

Відповідно до даного закону реєстрація громадських об’єднань здійснюється безоплатно, а плата справляється за внесення змін до статуту, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію чи статуту громадського об'єднання.

Підсумовуючи результати засідання Голова Громадської ради Ігор Мітюков зазначив, що конструктивна та постійна співпраця органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства сприяє встановленню конструктивного діалогу, усвідомленню значущості ролі громадян в процесі управління державою та забезпеченню обізнаності з ключовими рішеннями, законодавчими ініціативами Президента України та Уряду.

версія для друку