українська російська англійська
В Україні очікуються дощі і поступове зниження температури
09.07.2012 | 14:27
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

9-10 липня в Україні утримуватиметься спека +30…+35°С. При цьому вже з 11 липня, починаючи з західних областей, 12 липня – на півночі України, 13 липня – у центральних регіонах, 14 липня – на півдні та сході країни слід очікувати зниження температури повітря до +23…+28°С. Про це під час брифінгу повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру МНС Микола Кульбіда.

За його словами, 10-12 липня на всій території України, окрім півдня та сходу, очікуються дощі різної інтенсивності, 15-20 липня має зберігатись помірний температурний режим і пройдуть грозові дощі.

«Опади розпочалися вже сьогодні на заході України і протягом сьогоднішнього дня розповсюдяться на територію до Хмельницької і Житомирської областей. Вони будуть зливового характеру, з грозами, місцями градом та шквалами. 13 липня зона дощів пошириться на східну та частково центральну і південну Україну, водночас у західних і північних областях опади припиняться. 14-15 липня на всій території буде переважно сухо, а 15 липня - на півночі й 16 липня на Закарпатті пройдуть короткочасні дощі», - сказав Микола Кульбіда.

Крім того, під час брифінгу директор Гідрометцентру виключив можливість поширення на Україну циклона, який став причиною повені у Краснодарському краї Росії.

«Той синоптичний процес, який зумовив на Кубані випадіння за кілька днів величезної кількості опадів – 300 мм і більше, – він стаціонарний і саме тим викликана така величезна кількість опадів. Він уже кілька днів стоїть над Північним Кавказом. Це висотний циклон, атмосферний вихор, який і зумовлює формування потужних дощових хмар сильних злив. Ми не очікуємо поширення конкретно цього атмосферного процесу на територію України або на південно-східну чи східну частини Криму. До нас циклони рухатимуться з заходу», -- наголосив М. Кульбіда.

 

 

версія для друку