українська російська англійська
Втричі збільшено фінансування на лікування ветеранів війни
09.07.2012 | 14:33
Дніпропетровська ОДА

У  2012 році рамках модернізації охорони здоров’я у медичних закладах Дніпропетровської області фінансування на харчування та медикаменти для ветеранів війни збільшилось більш ніж утричі – з 9,6 млн. грн. у 2011 році до 30,3 млн. грн. у 2012 році (на медикаменти -  з 5,2 млн грн до 15,9 млн грн, на продукти харчування – з 4,4 млн грн до 14,3 млн грн), а фінансування одного ліжкодня  у лікувальних закладах Дніпропетровщини для ветеранів наразі становить 75 грн (40 грн. на медикаменти та 35 грн. на харчування).

«На Дніпропетровщині системно реалізуються заходи з підвищення якості надання медичних послуг ветеранам війни. У цьому році у медичних закладах Дніпропетровської області  фінансування на харчування та медикаменти для цієї категорії населення збільшилось більше ніж утричі. Крім того, для забезпечення необхідної якості лікування створені спеціальні виїзні бригади, що надають медичні послуги ветеранам у сільських районах, розширюється мережа медичної допомоги, проводяться заходи з оздоровлення ветеранів та інше», - сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

На Дніпропетровщині розширюється мережа медичної допомоги для ветеранів. Так у 2012 році на базі Дніпродзержинської міської лікарні №5 був створений спеціалізований заклад (госпіталь) на 80 ліжок для лікування цієї категорії пацієнтів. Крім того, на Дніпропетровщині існує ще два спеціалізовані заклади: обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни на 210 ліжок та обласний госпіталь для ветеранів війни на 40 ліжок. Всього у складі медичних закладів Дніпропетровської області, включаючи ліжковий фонд трьох спеціалізованих госпіталів, функціонує 1264 ліжка для ветеранів. Це дає можливість обслуговувати більше 27 тис осіб на рік. Станом на липень 2012 року стаціонарне лікування отримали вже більше 9 тис пацієнтів.

Щорічно у лікувальних установах області усі ветерани проходять комплексні медичні огляди. Пацієнти, які з певних причин не можуть відвідувати медичні заклади, обслуговуються лікарями вдома. Так, з початку 2012 року здійснено       13,4 тис оглядів на дому, всім пацієнтам призначено необхідне лікування. Профілактичні огляди у медичних закладах пройшли 111,5 тис. ветеранів.

Для надання необхідної медичної допомоги ветеранам війни, які проживають у сільській місцевості, створені спеціалізовані виїзні бригади (діагностичні, консультаційні та стоматологічні). Протягом 2012 року лікарськими бригадами було здійснено 56 виїздів до сільських районів, під час яких було обстежено 889 ветеранів війни (бригадами Обласної клінічної лікарні імені Мечникова здійснено 48 виїздів, оглянуто 354 ветерани; обласним госпіталем для інвалідів Великої Вітчизняної війни – 8 виїздів, оглянуто - 535 ветеранів).

На сьогодні ветерани війни Дніпропетровської області у повній мірі отримують як амбулаторне, так і санаторно-курортне лікування. У 2012 році 1375 ветеранів вже пройшли курс оздоровлення у санаторно-курортних закладах, з них 578 - у місцевих санаторіях.

У 2012 році майже 10 тис. ветеранів отримали пільгові рецепти на суму 697 тис грн з обласного бюджету, за якими вони мають змогу безкоштовно отримувати ліки у територіальних аптечних закладах області.

Довідково:

У 2012 році для забезпечення пільгового зубопротезування ветеранів війни з обласного бюджету передбачено 2,6 млн. грн. З початку цього року 1110 осіб вже скористалися цією послугою на загальну суму 1,1 млн. грн.

Окрім цього, у 2012 році 180 ветеранів отримали слухові протези на загальну суму 124,1 тис. грн., 96 ветеранів забезпечені штучними кришталиками на суму 73,5 тис. грн., 2 - електрокардіостимуляторами. Пільгове ендопротезування отримали 4 ветерани на суму 62,2 тис. грн.

 

 

 

 

версія для друку