українська російська англійська
Розпочалися українсько-американські навчання "Сі Бриз-2012"
09.07.2012 | 14:42
Прес-служба Міністерства оборони

У гарнізонному Будинку офіцерів в Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття двостороннього українсько-американського навчання «Сі Бриз-2012».

У заході взяли участь командний склад Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Одеського гарнізону, 6-го флоту ВМС США, представники обласної та міської влади, а також керівники та учасники цьогорічного багатонаціонального навчання.

Як наголосив у вступній промові тимчасово виконуючий обов’язки командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Ільїн, важливість цього навчання для підтримання миру в Чорноморському басейні не можна недооцінювати. Вже тривалий час захід проводиться не у двосторонньому форматі, а із залученням військовиків інших країн світу, кількість яких постійно збільшується.

«Нинішній «Сі Бриз» є для нас ювілейним – десятим за рахунком. Попереду на нас чекає напружена двотижнева навчально-бойова робота. Переконаний, що, як і завжди, учасники навчань продемонструють високий бойовий вишкіл, вміння спільно взаємодіяти зі своїми іноземними партнерами та виконувати будь-які покладені на них завдання», – зазначив віце-адмірал Юрій Ільїн.

Своєю чергою від американської сторони усіх присутніх з початком навчання «Сі Бриз-2012» привітав командувач 6-го флоту ВМС США віце-адмірал Френк Пандольф. Він, зокрема, зазначив, що за сценарієм навчання в ході 4 етапів військовослужбовці 17 армій світу в береговому, морському та авіаційному компонентах відпрацюють низку питань, пов’язаних з протидією міжнародному піратству і стихійному лиху та наданням гуманітарної допомоги.

Варто підкреслити, що керівниками навчання «Сі Бриз-2012» з української і американської сторони є, відповідно, капітани 1-го рангу Денис Березовський і Ден Шаффер.

 

версія для друку