українська російська англійська
Дніпропетровщина отримала 9,8 тис. телетюнерів для громадян пільгових категорій
10.07.2012 | 10:33
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщину надійшла перша партія – 9,8 тис. телетюнерів (пристрої, що забезпечують прийом цифрового телевізійного сигналу) для громадян пільгових категорій, які подавали заявки на їх отримання. Доставка буде здійснюватися «Укрпоштою» безкоштовно, за адресою, вказаною громадянами в заяві. Черговість вручення визначатиметься також по мірі надходження заяв. До кінця тижня в регіон надійде ще 10,1 тис. телетюнерів.

В Україні вже побудована і на повну потужність працює телемережа наземного цифрового ефірного мовлення. Для прийому цього сигналу необхідно між антеною і телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер. Цей пристрій дозволить через звичайну антену дивитися безкоштовно 32 українських телеканали, в тому числі регіональні, у високій цифровій якості зображення і звуку.

  «Цифрове телебачення – це сучасний тип технології мовлення. Завдяки цьому значно покращується якість зображення і звуку в порівнянні з антенним телебаченням. З переходом на цифрове мовлення громадяни пільгових категорій, жителі віддалених міст та районів матимуть такі ж можливості отримувати інформацію, як і мешканці мегаполісів. Це принцип рівних можливостей, який впроваджують наш Президент Віктор Янукович та Уряд», - сказав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Загалом у Дніпропетровській області управліннями праці та соціального захисту населення регіону зібрано 111 тис заяв від громадян на забезпечення безкоштовними телетюнерами.

«Головним управлінням праці та соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації вже узагальнено, сформовано та направлено до Державного комітету телебачення та радіомовлення України список на 95,3 тисячі громадян, яких буде забезпечено безкоштовними телетюнерами у 2012 році. Наступний термін відправки даних 27 липня 2012 року», - сказала в.о. начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Вікторія Крупська.

На Дніпропетровщині за завданням Олександра Вілкула соціальними службами проводиться широка роз’яснювальна робота щодо отримання телетюнерів та їх способу підключення. Зокрема, такі інструкції розміщені на інформаційних дошках в управліннях праці та соціального захисту населення, поштових відділеннях, а також така інформація надається у вигляді реклами по каналах телебачення.

Громадянам, які користуються послугами супутникового та кабельного телебачення, телетюнер не потрібен. Цифровий сигнал будуть надавати компанії, які надають їм телевізійні послуги. А от громадянам, які отримують аналоговий телевізійний сигнал через кімнатну або домову антену – телетюнер потрібен. Дивитися телевізор без телетюнера за допомогою антени, яка приймає аналоговий сигнал можна буде до кінця 2016 року.

Нагадаємо, що 21 березня 2012 року Уряд прийняв постанову про забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення. Відповідно до цього документа безкоштовно можуть отримати телетюнер:

інваліди першої та другої групи (в тому числі інваліди війни цих груп); інваліди війни третьої групи;

особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному забезпеченні;

особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;

особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян відбувається за правилом: один телетюнер – на одне житлове приміщення.

 

версія для друку