українська російська англійська
Програма "Милосердя в дії" - зростання соціальної допомоги у 4,8 раза за два роки
10.07.2012 | 11:03
Одеська ОДА

За 2 роки обсяги надання соціальної допомоги населенню Одеської області зросли у 4,8 рази. Про це під час апаратної наради в Одеській обласній державній адміністрації повідомила начальник головного управління  праці та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації Ірина Маркевич, звітуючи про стан виконання обласної соціально-цільової програми «Милосердя в дії» на 2011-2013 роки.

За її словами, протягом  цього року на виконання даної програми з обласного бюджету виділяється більше 26 мільйонів 378 тисяч гривень. Програмою передбачено надання адресної цільової допомоги малозабезпеченим верствам населення регіону та сім’ям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, а сума, яку обласна влада виділяє на надання адресної допомоги, постійно зростає.

«У 2010 році в рамках програми «Милосердя в дії» передбачалося всього 5,5 мільйонів гривень, торік ця сума становила вже 12 мільйонів, а цього року - близько 26,4 мільйонів. Це ті цифри, які з року в рік збільшуються і передбачені на надання адресної цільової допомоги», - пояснила вона.

Ірина Маркевич також зазначила, що протягом минулого року таку матеріальну допомогу на загальну суму 12 мільйонів гривень отримали 6,5 тисяч мешканців регіону. В цьому році ця цифра збільшиться. «Тільки за перше півріччя цього року вже отримали цю допомогу 4 тисячі осіб на загальну суму 7, 5 мільйонів гривень», - пояснила вона.

Ірина Маркевич додала, що  матеріальна допомога надається на прожиття, лікування та придбання ліків ветеранам війни та праці, пенсіонерам, інвалідам, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям.

Зокрема, надається щоквартальна додаткова адресна матеріальна допомога малозабезпеченим багатодітним сім’ям, які виховують 5 і більше неповнолітніх дітей, надається допомога з газифікації житла малозабезпеченим громадянам, щомісячно надаються стипендії інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 років і більше, виділяються довічні стипендії громадянам віком старше 100 років. Крім того, на Одещині надається одноразова матеріальна допомога колишнім політв’язням та репресованим, адресна грошова допомога ветеранам Великої Вітчизняної війни в особливих випадках. За словам Ірини Маркевич лише в Одеській області отримують щоквартальну грошову допомогу малозабезпечені родини, які виховують дітей з вадами розумового розвитку.

Одеська область – перша, де в рамках підписаного меморандуму надається  адресна допомога ветеранам війни в Афганістані та бойових дій на території інших держав, а також сім’ям загиблих військових, які брали участь у бойових діях в Республіці Афганістан та інших країнах. Крім того, виплачується матеріальна допомога  на оздоровлення в санаторіях Одещини ліквідаторів аварії на ЧАЕС та ветеранів війни.

 

версія для друку