українська російська англійська
Місцевій владі потрібно передати більше повноважень - Сергій Тігіпко
10.07.2012 | 13:17
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Україні необхідно перерозподілити кошти та функції з центрального рівня на місця. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в ефірі програми «Свобода слова».
«Настав час передати місцевій владі частину податків з центрального бюджету, а також - відповідні повноваження. Свого часу цим шляхом пішла Польща, незважаючи на побоювання, що передача коштів у розпорядження місцевої влади призведе до корупції. Але нічого такого не сталося, і зараз в Польщі цей крок вважають однією з кращих реформ», - зазначив Сергій Тігіпко.

За словами Віце-прем'єр-міністра, ці заходи будуть стимулювати місцеві адміністрації активніше працювати, зокрема, над залученням інвестицій в регіони. «Крім того, посилиться відповідальність влади, адже що «нижчий» її рівень, тим ближча вона до людей», - вважає Сергій Тігіпко.

Як вдалий приклад «ініціативи знизу» Віце-прем'єр-міністр навів досвід Калузької області Росії, де змогли вибудувати унікальні сприятливі умови для бізнесу. «Регіон не має якихось преференцій, там немає нафти і газу. Але там за останній час будуватимуть вже восьмий автомобільний завод. А все завдяки тому, що місцева влада безпосередньо спілкується з інвесторами, губернатор особисто допомагає кожному вирішувати питання, які виникають», - розповів Сергій Тігіпко.

Віце-прем'єр-міністр висловив упевненість, що для України буде корисно вивчити такий досвід. «Там дуже потужно допомагають бізнесу. Наприклад, з виділенням землі та підключенням комунікацій. Створена організація, яка працює за принципом «єдиного вікна»: вони мало не за руку ведуть інвестора по всіх дозвільних інстанціях, жорстко контролюючи, щоб дотримувалися терміни видачі дозвільних актів», - пояснив він.

 

 

версія для друку