українська російська англійська
КМДА: "Картка киянина" економить бюджетні кошти
10.07.2012 | 14:14
Київська МДА

На сьогодні у системі «Картка киянина» зареєстровано 5 615 заяв, банком «Хрещатик» емітовано 4 100 карток, з яких 2 310 – вже отримали мешканці. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час круглого столу «Картка киянина»: 100 днів – перші підсумки та перспективи проекту».

За його словами, ця програма дає змогу чітко контролювати надання соціальних послуг та економити бюджетні кошти.

 «Зараз на руках знаходиться 2 310 «Карток киянина» – це люди, які теоретично мають право щодня їздити у метро. Але, наприклад, учора система зареєструвала 516 пільгових поїздок – тобто 30%. Ми взяли аналітику за два тижні і порівняли кількість виданих карток з кількістю поїздок, і кожного дня кількість поїздок складає близько 30% від теоретично можливих. Сьогодні місто щорічно виділяє метрополітену кошти на компенсацію пільгового проїзду. Обсяг цих коштів розраховується за складною та недосконалою формулою, і за розрахунком цього року заплановано з міського бюджету виділити 44,1 мільйонів гривень, якщо ж із загального обсягу міських пільговиків послугою користується лише третина, то й витрати бюджету мають бути втричі нижчими. Тепер ми чітко бачимо обсяг наданих послуг та маємо змогу зекономлені кошти спрямувати на інші потреби соціально незахищених верств», – зазначив Руслан Крамаренко.

Він нагадав, що проект «Картка киянина» з квітня працював у тестовому режимі, а з червня місто розпочало масову видачу карток першим трьом категоріям: батькам багатодітних родин, соціальним працівникам та пенсіонерам й інвалідам, які не мають права пільгового проїзду у метрополітені. Усього у Києві більше 84 тисяч осіб, що мають пільги за рахунок міського бюджету. Усі ці особи, окрім безкоштовного проїзду у метрополітені, мають право на отримання 25-30% знижки на 52 найменування ліків у мережі комунальних аптек «Фармація». Зараз до системи «Картка киянина» підключено 60 аптек – по 6 аптек у кожному районі міста.

версія для друку