українська російська англійська
Українська делегація взяла участь у Конференції з Дунайського регіону
10.07.2012 | 14:27
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

8-9 липня 2012 року делегація з України на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгеном Сулімою взяла участь у Конференції міністрів з питань наукових досліджень Дунайського регіону, яка проходила в м. Ульм (Федеративна Республіка Німеччина).

Конференцію відкрив мер міста Ульм Іво Хоннер.

З вітальним словом виступила Федеральний Міністр освіти і досліджень Німеччини, професор, доктор Анет Шаван. У своєму виступі Анет Шаван підкреслила важливу роль Стратегії розвитку Дунайського регіону, прийняту Європейським Союзом в 2011 році, для економічного розвитку всієї Європи. Одним із завдань Дунайської стратегії є підсилення ролі інноваційних процесів у дослідницьких розробках наукових інститутів та організацій країн Дунайського регіону. Інноваційні процеси повинні стати важливим фактором у вирішенні довгострокових європейських проблем (продовольчих, демографічних, енергетичних тощо).

Окрім того, Анет Шаван виступила з пропозицією створення академії, діяльність якої сприятиме становленню молодих вчених Дунайського регіону.

У зустрічі також взяв участь комісар Європейського Союзу з питань регіональної політики доктор  Йоханнес Хан. Під час свого виступу Йоханнес Хан наголосив на важливості взаємної кооперації між країнами-сусідами в рамках реалізації Стратегії Дунайського регіону. Водночас комісар Європейського Союзу виступив з пропозицією розвитку наукового співробітництва та створення Фонду підтримки досліджень та інновацій. Передбачається, що фінансування фонду здійснюватиметься як країнами Дунайського регіону, так і країнами Європейського Союзу.

Особливу увагу учасники конференції приділили питанням щодо споживання енергетичних ресурсів, енергоефективності та впровадженню альтернативних джерел енергії.

Так, був продемонстрований проект роботи автомобілів на електроенергії, де енергія генерується за рахунок сонячних батарей. Представники країн Дунайського регіону відзначили економічний та екологічний ефект від впровадження зазначеної розробки.

Підсумком Конференції Міністрів стало комюніке щодо розширеного співробітництва в напрямку досліджень та інновацій у Дунайському регіоні.

Окрім того, під час конференції відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми та Федерального Міністра освіти і досліджень Німеччини Анет Шаван, на якій обговорювалися питання щодо сучасного стану двосторонньої співпраці в галузі освіти і науки між Україною та Німеччиною.

Досягнуто домовленості про вивчення договірної бази між Україною та Німеччиною в галузі освіти і науки для подальшої її вдосконалення.

Також Євген Суліма зустрівся з Міністром науки і досліджень Австрійської Республіки Карлхайнцем Точтлером. Сторони відзначили динамічний розвиток співпраці між вищими навчальними закладами України та Австрії в напрямку освіти та науки. Водночас Євген Суліма запросив Карлхайнца Точтлера до України на зустріч з Міністром освіти і науки, молоді та спорту України Дмитром Табачником для визначення подальших перспектив у розвитку взаємних відносин.

Відбулися зустрічі Першого заступника Міністра Євгена Суліми та: заступника Міністра освіти, молоді та досліджень Республіки Болгарії Петі Євтімова; державного секретаря Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Республіки Словаччини  Штефана Чудоби; державного секретаря Міністерства освіти і науки Республіки Сербії Радівоя Мітровича.

На цих зустрічах обговорювалися питання щодо подальшої співпраці між країнами, консолідації зусиль в напрямку розвитку освіти, науки, інновацій в країнах Дунайського регіону. Євген Суліма запросив до співпраці та створення робочих механізмів для ефективного використання наукового й освітнього потенціалу країн-сусідів.

 

 

версія для друку