українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Кризи в Україні немає
10.07.2012 | 14:30
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко закликав представників опозиції не політизувати ситуацію та не лякати людей наближенням кризових явищ в українській економіці.

«Сьогодні ми маємо економічне зростання, стабільні ціни, зростання обсягів внутрішньої торгівлі. Не потрібно перебільшувати проблеми і лякати людей кризою», - заявив Сергій Тігіпко в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

Однак, за його словами, вітчизняна економіка значною мірою залежить від ситуації на ринках збуту української продукції – насамперед в Європі, де зараз сповільнилось економічне зростання. Тому Україні потрібно продумати план дій на випадок посилення економічної кризи в Європі.

«Ми знаємо, що потрібно робити, якщо там виникнуть проблеми. Перше - стимулювати внутрішній попит, друге – допомогти найбільш бідним людям, третє - максимально підтримати бізнес, четверте - стимулювати місцеву владу до залучення інвесторів», - наголосив Віце-прем’єр-міністр. 

Урядовець зазначив, що соціальні ініціативи Президента значною мірою підтримали найменш заможних та стали стимулом для розвитку внутрішнього ринку. На думку Віце-прем’єр-міністра, Україні потрібен комплексний підхід на випадок посилення кризових явищ у світовій економіці. «Те, що ми зробили, реалізуючи соціальні ініціативи Президента, - це правильний крок у будь-якій ситуації, - заявив Сергій Тігіпко. - Ми підвищили трудові пенсії для 12,9 млн. людей, почали підвищувати  пенсії військовим, підвищили виплати інвалідам війни, інвалідам Чорнобиля, регресникам.  Зараз потрібно стимулювати великі інвестиційні проекти та іпотеку. І нарешті потрібно максимально підтримати бізнес та стимулювати ринок праці. У цьому допоможе закон про зайнятість, який ми нещодавно прийняли», - наголосив Сергій Тігіпко.

«Якщо буде необхідність – Уряд готовий реагувати на кризу відповідно. Зараз такої необхідності немає», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.

 

 

версія для друку