українська російська англійська
Раїса Богатирьова доповіла Миколі Азарову про вжиті заходи у зв'язку з автокатастрофою на Чернігівщині
10.07.2012 | 16:22
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів зустріч з Віце-прем’єр-міністром України - Міністром охорони здоров’я Раїсою Богатирьовою, яка також є першим заступником голови Урядової комісії з розслідування причин дорожньо-транспортної пригоди в Чернігівській області.

«Я вас запросив для того, щоб ви мені доповіли про обставини, які склалися в наслідок аварії в Чернігівській області, де загинули та отримали травми паломники з Російської Федерації. Яка ситуація на даний момент, що ще потрібно зробити, щоб ми повністю забезпечили лікування тих трьох постраждалих, які зараз перебувають на лікування в Чернігівській обласній лікарні?» - зазначив Глава Уряду.

Раїса Богатирьова поінформувала Прем’єр-міністра про обсяг робіт, які були проведені профільними спеціалістами України з моменту надзвичайно ситуації.

За її словами, Урядова комісія з розслідування обставин ДТП, яка була створена відразу ж після аварії, оперативно виїхала на місце аварії, провела ряд засідань, за результатами яких були прийняті відповідні рішення. Це дозволило оперативно вжити необхідних заходів з надання необхідної допомоги постраждалим.

«Під час засідання Урядової комісії в Чернігові були заслухані представники правоохоронних органів, Міністерства надзвичайних ситуацій, медики, головні лікарі обох лікарень, куди були доставлені постраждалі в аварії, а також голова Чернігівської області Володимир Хоменко. Після цього було прийнято рішення провести обхід постраждалих і довести до їх відома інформацію щодо тих кроків, які здійснюються українською державою за дорученнями Президента України та Прем’єр-міністр України», - повідомила Раїса Богатирьова. За її словами, ті постраждалі, які визнані транспортабельними, літаками були доставлені в Російську Федерацію. А зараз ведеться робота з надання в повному обсязі медичної допомоги особам, яких лікарі ще не дозволили транспортувати.

Прем’єр-міністр України поцікавився станом здоров’я трьох постраждалих, які зараз ще перебувають в лікарні. «Лікування, яке надається цим постраждалим, надано у повному обсязі не тільки в першу хвилину, але й станом на сьогодні», - доповіла Раїса Богатирьова.

Віце-прем’єр-міністр України - Міністр охорони здоров’я наголосила, що всі дії українських фахівців отримали високу оцінку зі сторони російського посольства в Україні.

«Медична служба була на місці події через 10 хвилин після отримання сигналу. Всі служби, які були задіяні, спрацювали вчасно, оперативно та максимально професійно», - зазначила Раїса Богатирьова.

За її словами, аварія під Черніговом, де загинули та отримали травми паломники з Росії, повинна стати для всіх уроком. На думку Віце-прем’єр-міністра, є гостра необхідність посилити контроль за станом здоров’я водіїв, які відправляються в рейс. Також практика свідчить, що потрібно обмежити пересування автобусів з людьми у нічну пору, строго контролювати час проведений за кермом (не більше 12 годин), а також перевіряти наявність змінних водіїв в автобусах далекого сполучення у будь-яку пору доби. Крім того, на думку Раїси Богатирьової, пасажири обов’язково повинні мати страхові поліси. Є також необхідність забезпечити дисковий контроль в автобусах, які переводять велику кількість людей, тобто оснастити ці транспортні засоби так званими чорними ящиками. Але все це не матиме результату, якщо не дотримуватимуться правила дорожнього руху, додала Раїса Богатирьова.

версія для друку