українська російська англійська
Мінрегіон просить місцеву владу інформувати громадян про доступне житло
10.07.2012 | 18:32
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон наполягає на безпосередньому роз’ясненні місцевою владою зацікавленим громадянам усіх питань пов’язаних із отриманням здешевленої іпотеки. Експерти розраховують, що це може суттєво збільшити кількість тих, хто вирішить скористатися запропонованою можливістю покращити своє житлове становище. Про це повідомив директор Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Олександр Непомнящий на селекторній нараді з регіонами країни під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка, що відбулася у вівторок, 10 липня у будинку Уряду.

«На початку травня значна кількість громадян виявила зацікавленість до цієї програми. З бажанням отримати іпотечний кредит вони зверталися до місцевих органів виконавчої влади та банків. Проте, ознайомившись з умовами кредитування та компенсації відсоткових ставок, відклали прийняття рішень щодо своєї участі у цій програмі. Після внесення відповідних коректив до порядку компенсації, а це вже двічі робилося, ми розраховуємо, що такі громадяни все ж реалізують свої попередні наміри», – наголосив Олександр Непомнящий.

За словами посадовця, Мінрегіон пропонує місцевій владі посилити інформування громадян про всі зміни, які відбулися у порядку надання здешевленої іпотеки. Крім того, залишається актуальним питання популяризації програми, оскільки з регіонів надходить непоодинока інформація про те, що громадяни не знають куди звертатися за консультаціями, а забудовники не знають до кого звертатися в облдержадміністраціях для того, щоб їх об’єкти потрапили на розгляд міжвідомчої комісії.

«Інформації щодо змін, розміщеної у засобах масової інформації, явно недостатньо. Тому пропоную банківським установам поспілкуватися особисто з такими громадянами. Відповідні  контакти банки повинні мати. Також громадянам необхідно роз’яснити увесь алгоритм – куди звертатися, які документи готувати щоб реалізувати своє право на компенсацію та кредити на житло», – зазначив О. Непомнящий.

Як уже повідомлялося, нещодавно Уряд відкоригував Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Серед найважливіших нововведень – збільшення нормативної площі, на яку поширюється компенсація, збільшення частки щомісячного платежу за позикою з 40 до 50 відсотків у структурі сукупного доходу сім’ї позичальника, зміна механізму виплати компенсації. Остання відбувається як співфінансування громадянином, що сплачує тіло позики та 3% річних, а також одночасна з ним сплата 13% компенсації ставки отримувачем бюджетних коштів, (орган місцевої влади) на спеціальний поточний рахунок позичальника у банку. Порівняно із попередньою редакцією Порядку, громадянину немає необхідності шукати повний обсяг платежу, а потім очікувати виплати компенсації від держави. Таким чином, касовий розрив, на існуванні якого наголошували позичальники, ліквідовано.

 

 

версія для друку