українська російська англійська
А.Близнюк: Уряд за зверненнями громадян відкоригував умови "Доступного житла"
10.07.2012 | 19:09
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Вдосконалення механізму здешевленої іпотеки відбувалося за зверненнями усіх учасників цього процесу – громадян, забудовників та банків. На цьому наголосили учасники селекторної наради з регіонами країни під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка, що відбулася 10 липня у будинку Уряду.

«Президент вийшов з цією ініціативою, і дав можливість вирішувати людям свої питання. Наше завдання – донести до людей, що є така можливість, є такий механізм. Механізм цей ми вже тричі розглядали, і вносили зміни з урахуванням ваших же пропозицій, побудованих на принципі зворотного зв’язку. Це від людей були пропозиції! І такі рішення прийняті. Донесіть до людей і надайте їм таку можливість. Прийдуть у цю програму люди, чи ні – це вже їхнє право і можливості. Але ми повинні створити для людей всі необхідні умови, допомогти людям», – наголосив Анатолій Близнюк.

За словами керівника Мінрегіону, останніми змінами порядок надання здешевлених кредитів для громадян суттєво спрощено. Тільки 3 % та тіло кредиту слід сплачувати громадянину щомісяця, і спільно із ним свою частину платежу (компенсація 13%) вноситиме держава. Перший внесок, що зафіксований на рівні 25%, за бажанням громадянина може бути збільшено, або зменшено при наявності додаткової застави. Збільшено нормативну площу, на яку поширюється компенсація, а також частку щомісячного платежу за позикою з 40 до 50 відсотків у структурі сукупного доходу сім’ї позичальника.

«Передбачено можливість залучати додаткових поручителів позичальнику – це ж ваша була пропозиція, в Донецьку. У Вінниці є проблема – побудували мікрорайон на межі міста і району. Ми визначили і Уряд підтримав – розрахункова вартість у радіусі 5-ти кілометрів за ціною міста. Є всі необхідні рішення, зокрема і ті, що вирішують ваші проблеми. Але, коли дивимося результат – у Вінниці укладених договорів нуль! За зверненнями громадян Уряд відкоригував умови «Доступного житла». Справа за результатом», – підкреслив очільник Мінрегіону.

Крім того, на переконання Міністра, слід поширювати позитивні напрацювання, зроблені у окремих регіонах. Як, наприклад, моментальний розрахунок всіх параметрів участі у програмі потенційного позичальника, що реалізували у «Єдиному вікні» програми у Дніпропетровську.

«У людей була низка зауважень, серед яких ключове – гарантія відшкодування компенсації. І Верховна Рада у другому читання ухвалила Закон, де зафіксоване це зобов’язання. Мінрегіон виконав свою обіцянку, відповідна стаття вже захищена, а людям слід це роз’яснювати. Питання застави, які були проблемними для банків, також вирішені», – відзначив заступник Голови Правління АТ «Ощадбанк» Антон Тютюн.

За його словами, внесені зміни спроможні суттєво розширити рамки для потенційних учасників, значно збільшивши кількість позичальників.

Як уже повідомлялося, 5 липня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон «Про реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів», яким передбачено віднесення видатків на компенсацію відсоткової ставки за виданими іпотечними кредитами до захищених статей державного бюджету.

 

версія для друку