українська російська англійська
Іван Бісюк: Створення заготівельних кооперативів - шлях до справедливої закупівельної ціни
11.07.2012 | 09:24
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Розвиток сільськогосподарської кооперації є ефективним заходом підтримки дрібного товаровиробника, який дає змогу селянину заробляти на власному господарстві та реалізовувати продукцію за справедливою ціною. Про це сьогодні під час засідання Українсько-нідерландської робочої групи з питань сільського господарства повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк.

«На сьогодні іншого варіанту для економічного розвитку сільських територій, аніж розвиток кооперації, немає. Тому наразі наше головне завдання - це створення  обслуговуючих (або заготівельних) і виробничих кооперативів. На сьогодні розроблений законопроект про внесення змін до Закону «Про сільськогосподарську кооперацію», де ми пропонуємо, аби виробничі кооперативи були прибутковими організаціями, як звичайні підприємства, а обслуговуючі – неприбутковими організаціями, де зароблені кошти розділятимуть між членами кооперативу», - наголосив Іван Бісюк.

Окрім того, зазначив заступник очільника Мінагрополітики, розбудова кооперації сприятиме формуванню справедливої закупівельної ціни для сільгосптоваровиробника.

«Ми повинні і ми дамо можливість заробити тим громадянам, які живуть у селі. Вони зароблятимуть живі кошти, здаючи м'ясо, молоко,  фрукти та овочі до заготівельних кооперативів, а не через перекупника, який купує продукцію за півціни або дешевше», - наголосив Іван Бісюк.

 

версія для друку