українська російська англійська
У червні в Криму зафіксована дефляція на рівні 0,2%
11.07.2012 | 09:43
Рада міністрів АРК

З початку року дефляція в Криму склала 0,4%, що нижче середньоукраїнського показника на 0,5%. При цьому індекс споживчих цін в червні порівняно з травнем поточного року склав 99,8%.

За інформацією Головного управління статистики АРК, в минулому місяці зафіксовано зниження цін на продукти харчування на рівні 0,5%. З продуктів харчування найбільше зниження цін зареєстровано на молоко - на 2%, кисломолочну продукцію - на 1,1%, рис - на 1,7%, цукор - на 0,8%. Також в червні продовжилася тенденція зі зниження цін на яйця - на 6,5%. Овочі подешевшали на 5,7% за рахунок зниження цін на помідори й огірки на 36,2%. Разом з тим незначне збільшення цін спостерігалося на м'ясо та м'ясопродукти та хліб - на 0,2%, рибу і рибні продукти - на 0,3%. Також зареєстровано невелике зростання цін на фрукти - на 0,8% за рахунок подорожчання ягід на 6,1%.

Послуги транспорту в минулому місяці подешевшали на 1%, відпочинок і культура - на 0,4%.

Індекс цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в червні в порівнянні з травнем залишився стабільний - 100%. На колишньому рівні залишилися споживчі ціни у сфері освіти.

Причинами дефляції в червні з'явилися сезонні фактори і зниження цін на нафтопродукти, що викликано падінням світових цін на нафту.

версія для друку