українська російська англійська
Основною причиною ДТП з постраждалими є перевищення безпечної швидкості руху
11.07.2012 | 09:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

За шість місяців 2012 року в Україні сталося майже 12,5 тис. ДТП з потерпілими, у яких загинуло більше 2 тис. людей та більш ніж 15 тис. дістали тілесні ушкодження. У першому півріччі на автодорогах держави майже кожну 21 хвилину траплялося ДТП з потерпілими, практично через кожні 129 хвилин гинула людина. В середньому за добу в автопригодах гинули 11 осіб та травмувалося 85 учасників дорожнього руху.

За даний період найбільша кількість загиблих у дорожньо-транспортних пригодах була зареєстрована у квітні, пік травматизму прийшовся на червень.

Більше всього автопригод зареєстровано у п’ятницю, з постраждалими - в неділю. За часом скоєння пік аварійності припадав на 12 годину. Найбільша кількість потерпілих учасників дорожньо-транспортних пригод припадає на 18 годину.

Основними причинами дорожньо-транспортних пригод з постраждалими, які були скоєні протягом звітного періоду, залишається перевищення безпечної швидкості руху - майже 23,8% від усіх ДТП із постраждалими, а також порушення правил маневрування (19,7%), порушення правил проїзду перехресть ( 7,3%), недодержання дистанції (7,0%), перехід через проїзну частину в невстановленому місці ( 6,7%).

Крім того, останнім часом скоєно ряд дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками за участю водіїв, які направлялися на відпочинок або перевозили до місць дозвілля пасажирів.

У період літнього сезону, в зв’язку з тим, що багато людей їдуть на відпочинок на власному транспорті, на автодорогах значно зростає концентрація транспорту. Це означає, що навіть незначне, на ваш погляд, порушення ПДР може призвести до фатальних наслідків. Не перевищуйте швидкісний режим, дотримуйтесь правил маневрування, обгону, не сідайте за кермо у втомленому стані. Кілька хвилин, які на вашу думку ви виграєте порушуючи правила, не варті життя та здоров’я вас і оточуючих. Пам’ятайте! Безпека дорожнього руху залежить від кожного його учасника!

версія для друку