українська російська англійська
15 тисяч рятувальників будуть залучені до ліквідації пожеж в разі їх виникнення
11.07.2012 | 10:14
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

У разі загострення пожежної ситуації сили та засоби МНС будуть збільшені вдвічі. Про це під час міжвідомчої селекторної наради «Про організацію протидії пожежам у природних екосистемах та інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони)» повідомив заступник директора Департаменту управління рятувальними силами МНС Микола Чечоткін.

 Захід пройшов під головуванням заступника Міністра МНС Василя Квашука, за участі представників Департаменту управління рятувальними силами МНС, Українського гідрометеорологічного центру МНС, Управління авіації та авіаційного пошуку та рятування МНС, Департаменту цивільного захисту МНС, Державного агентства лісових ресурсів, а також Міністерства аграрної політики та продовольства. Участь у нараді також взяли начальники 27 Головних територіальних та Територіальних управлінь МНС в областях, Криму, містах Києві та Севастополі.

 «МНС продовжує роботу з попередження пожеж у природних екосистемах. З цією метою в постійній готовності утримуються чергові сили та засоби МНС загальною чисельністю понад 7,5 тис. осіб і 1,5 тис. одиниць пожежної та інженерної техніки. При цьому у випадку загострення пожежної ситуації передбачено збільшення угруповання сил до 15 тис. осіб особового складу та 3 тис. одиниць техніки за рахунок переведення особового складу на двозмінний режим чергування», - наголосив М. Чечоткін.

 Він також додав, що нині МНС продовжує впроваджену в попередні роки практику гасіння лісових пожеж. Так, сили Міністерства надзвичайних ситуацій залучаються на початковому етапі розвитку пожежі, гасіння проводиться в цілодобовому режимі, після ліквідації загорання чергові сили залишаються на місці події для спостереження з метою недопущення відновлення займання. Крім того, передбачено комплексне залучення наземних і авіаційних сил.

 За оперативними даними, з початку року в природних екосистемах виникло понад 6,5 тис. пожеж та загорянь, зокрема в лісах – більше 1 тисячі, ще 5,5 тисяч - займання трави на відкритих ділянках місцевості.

 

версія для друку