українська російська англійська
За порушення митних правил фірма може сплатити 1 млн. грн. штрафу
11.07.2012 | 11:26
Прес-служба Державної митної служби

З Росії в адресу однієї з українських фірм надійшли хімічні сполуки, у кількості близько 109 тонн, вартістю більше ніж 1 млн. грн. Як підстава для переміщення товару через митний кордон України були надані документи, згідно з якими зазначена хімічна продукція мала відповідати встановленим  державою  стандартам та технічним умовам.

У ході проведення митного контролю у посадових осіб митниці виникли сумніви щодо хімічного складу товару. Тому його зразки були направлені на проведення дослідження до митної лабораторії. За результатами проведених досліджень встановлено, що заявлений до митного оформлення товар має фактично зовсім інший хімічний склад, що могло б призвести до втрат бюджету у розмірі  близько 68 тис. грн. та потраплянню на український ринок товару, що не відповідає встановленим Державою стандартам.

Таким чином, вищевказаний товар переміщений підприємством через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення документів, що містить неправдиві дані щодо характеристик хімічного складу товару.

За даним фактом запроваджено справу про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді 100% штрафу від вартості товару та його конфіскацію. Остаточне ж рішення за цією справою прийматиме суд.

 

 

 

версія для друку