українська російська англійська
В Україні вже намолотили понад 8 млн. тонн зерна
11.07.2012 | 13:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні вітчизняні аграрії зібрали понад 8 мільйонів тонн зерна з площі 4 мільйони га. Усього, за уточненими даними регіонів, повинні бути зібраними 10,5 мільйона га ранніх зернових і зернобобових культур, а також ріпаку. Про повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк на брифінгу в Будинку Уряду.

«Вже протягом двох діб обсяг намолоту щодоби сягає 1 мільйона тонн зерна. Наразі намолочено 2,2 мільйона тонн ячменю з площі 1,3 мільйона га, 5,5 мільйона тонн пшениці зібрано з площі 2,5 мільйона га. Тож ми вже розуміємо, що наш прогноз щодо зібраного врожаю на рівні 45-47 мільйонів тонн – реальний.  І ми не бачимо загрози продовольчій безпеці та не передбачаємо регулювання експорту зернових культур», – зазначив Микола Присяжнюк.

Також триває збирання жита, гороху, озимого ріпаку та вівса. Окрім того, продовжується заготівля кормів для потреб тваринницької галузі.

Цьогорічний урожай ранніх зернових очікується на рівні 20-21 мільйона тонн. За сприятливих погодних умов урожай пізніх зернових, зокрема кукурудзи, очікується на рівні 23 мільйонів тонн.

версія для друку