українська російська англійська
Волинським чорнобильцям перерахують 120 млн. грн. компенсаційних виплат
11.07.2012 | 15:36
Волинська ОДА

Упродовж кількох днів на Волині триватиме загальнодержавна нарада з питань радіаційної безпеки населення та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в якій братимуть участь представники профільних міністерств та відомств, до чиєї компетенції належать чорнобильські питання, науковці, медики, делегати з областей, які мають статус забруднених територій, а також громадські об’єднання чорнобильців, зокрема і керівництво Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль».

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк зустрівся з організаторами семінару-наради. Гості подякували за допомогу в організації і проведенні всеукраїнського заходу, а також зазначили, що Волинь обрано не випадково, оскільки тісна і конструктивна взаємодія органів виконавчої влади та місцевої громадської організації чорнобильців є прикладом результативної співпраці та ефективних рішень у сфері соціального захисту громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Олександр Курилюк повідомив, що в області постраждалими визнано майже 150 тисяч громадян, в тому числі 2 390 - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з них 536 є інвалідами. У 2012 році на пільги і компенсаційні виплати з державного бюджету області виділено більше 120 млн. грн. Зокрема, кошти спрямовані на проведення 10 дороговартісних операцій, відшкодування придбаних ліків майже 19 тисячам громадянам та - зубопротезування 1099 особам. Упродовж минулого року оздоровлено в санаторно-курортних закладах України більше 7 тисяч. осіб, в тому числі майже 6 тисяч дітей.

Заступник голови облдержадміністрації також зазначив, що вперше за останні 5 років, з державного бюджету для забезпечення житлом чорнобильців  області виділено у 2011 році 1,7 млн. грн.,  придбано 4 квартири. Для 5 сімей поліпшено житлові умови. У цьому році на придбання житла для чорнобильців  Волині передбачено 9,3 млн. гривень.

Одним з актуальних питань залишається пенсійне забезпечення постраждалих громадян, видатки державного бюджету на яке щороку підвищуються. В області нараховується 41,5 тис. пенсіонерів, що віднесені до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Загалом в області видатки на виплату пенсій цій категорії громадян щомісяця складають понад 52 млн. грн.

версія для друку