українська російська англійська
У липні аграрії подали заявки на отримання дотації за збереження молодняку ВРХ на 6 млн. грн.
11.07.2012 | 17:03
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні спостерігається збільшення динаміки подачі заявок від аграріїв на отримання державної компенсації збереження та утримання молодняку великої рогатої худоби. Так, за перші 10 днів липня селяни подали заявок на 6 млн. гривень. Про це сьогодні, 11 липня, під час брифінгу у Кабінеті Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, з моменту прийняття постанови про виплату дотацій, було внесено ряд змін, що розширили кількість учасників, які можуть брат учать у програмі, а також спростили процедуру отримання коштів.

«Ми збільшили термін віку молодняку з 12-ти місяців до 15-ти і максимально спростили документи, які потрібні, щоб отримати цю дотацію. Тепер селянинові потрібно звернутися до сільської ради для запису у господарській книзі про наявність поголів’я телят, проідентифікувати тварину, відкрити рахунок в банку, на який буде перерахована дотація, та разом із копією паспорта здати документи у сільську раду. До речі, ми знизили вартість ідентифікації, якщо в минулому році вона коштувала біля 80-ти гривень, то на сьогодні вона складає менше 19 грн. 70 коп.», - повідомив Міністр.

Впровадження таких змін зумовило зростання динаміки звернень громадян та продемонструвало збільшення довіри селян до урядових програм.

«Починаючи з кінця травня, коли постанова почала діяти, ми бачимо позитивну динаміку зростання довіри. І якщо на кінець травня заявок було подано на 1 млн. гривень, то в червні ми вже мали заявок на 10,5 млн. гривень, а за перші 10 днів липня маємо заявок на компенсацію на 6 млн. грн.», - наголосив Микола Присяжнюк.

Найбільш активними щодо подачі заявок виступили селяни Волинської, Херсонської, Полтавської та Закарпатської областей, де зайнятість одноосібним господарством є традиційною.

 

 

версія для друку