українська російська англійська
12 липня - Всесвітній день бортпровідника
12.07.2012 | 09:12
Прес-служба Міністерства інфраструктури

12 липня 2011 року в Україні відзначається Всесвітній день бортпровідника. Задля вирішення, перш за все, соціальних питань, що існують у професії бортпровідників, а також здійснення усіх необхідних заходів для підвищення статусу та авторитету цієї професії в Україні у лютому 2009 року було створено та зареєстровано у міністерстві юстиції Всеукраїнську громадську організацію «Асоціація бортпровідників цивільної авіації». До цього часу жодної подібної організації, яка б переймалася проблемами бортпровідників, в Україні не існувало.

За три роки своєї діяльності Асоціація отримала підтримку та розуміння з боку керівництва Державіаадміністрації України та багатьох інших державних установ та організацій, а також Комітету транспорту та зв’язку Верховної Ради, а в 2009 року було підписано Меморандум про співробітництво між Державною авіаційною адміністрацією та асоціацією бортпровідників цивільної авіації України. Цим документом координується  процес реалізації спільних проектів, спрямованих на підвищення рівня безпеки та обслуговування пасажирів на борту повітряних суден.

Також Асоціація – активний учасник чисельних установчих процесів, що стосуються різних аспектів розвитку галузі цивільної авіації. Зокрема, члени організації долучилися до робочої групи з підготовки нової редакції Повітряного кодексу України задля внесення змін до частини, що стосується визначення екіпажу повітряного судна. Також представники Асоціації допомагли з перекладом міжнародних нормативно-правових документах цивільної авіації. За їх участі у перекладі Регламенту Комісії (ЄС) № 8/2008 від 11 грудня 2007 року було усунено неточність перекладу визначення «cabin crew» та змінено його з «кабінний екіпаж» на «екіпаж пасажирського салону» з моменту набрання чинності нового Повітряного кодексу України.

Щодо стратегічного розвитку, то Асоціації бортпровідників цивільної авіації України буде сприяти вровадженню міжнародного зразка рівня польотного сервісу, підвищенню ролі екіпажів пасажирських салонів (бортпровідників). «Усі авіаперевізники — члени Міжнародної організації повітряного транспорту (ІАТА), які повинні постійно удосконалювати польотний сервіс для того, щоб привабити найбільшу кількість пасажирів», - зазначила голова правління Асоціації Віра Король.

На думку Віри Король, нині польотний сервіс, який пропонують на борту повітряних суден, - не досконалий. Зокрема, наявні недоліки щодо організації та умов праці, а саме: трапляються випадки необґрунтованого зменшення кількості екіпажів пасажирських салонів, заборгованості або часткової виплати заробітної плати з затримкою залишку, спостерігається значна плинність кадрів, яка призводить до понаднормових годин роботи та фізичного перенавантаження працівників, недосконалою є пенсійна реформа по відношенню до бортпровідників.

Довідка. Спочатку у небі пасажирами опікувався другий пілот, однак це відволікало його від керування повітряним судном та створювало певний ризик для безпеки польотів. Тому екіпажі літаків стали додатково комплектувати третім членом — провідником. Першою це зробила Німеччина у 1928 році. А з 1930 року повітряні лінії США почали брати на роботу бортпровідниками молодих симпатичних дівчат. Така реклама польотів привалювала більше пасажирів. Крім того, дівчата мають меншу вагу, а кожен зайвий кілограм у небі перебуває на обліку, адже це - додаткове навантаження.

 

 

версія для друку