українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Держава готова надати компенсацію іпотеки 30 тис. громадян
12.07.2012 | 10:53
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

На сьогодні Мінрегіон готовий компенсувати відсоткову ставку за іпотечними кредитами у рамках соціальної ініціативи Президента 30 тисячам позичальників. Саме на таку орієнтовну кількість розрахований один мільярд гривень, передбачений у державному бюджеті на 2012 рік. Головне – щоб громадяни визначилися щодо своєї участі у цій програмі. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, відповідаючи на запитання журналістів після селекторної наради з регіонами країни присвяченій реалізації механізму здешевлення іпотеки та підготовці до зими, що відбулася у вівторок, 10 липня, у будинку Уряду.

«Мінрегіон готовий надати компенсацію по 30 тисячам кредитів у рамках здешевлення іпотеки. У бюджеті передбачено 1 мільярд гривень на цей рік. 30 мільйонів ми спрямували у регіони у червні, ще 70 мільйонів, відповідно до розподілу – у липні, і так увесь мільярд буде використано, якщо він буде необхідний, якщо прийде необхідна кількість людей», – сказав Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, визначальним фактором для програми є кількість громадян, які остаточно визначаться зі своєю участю. А.Близнюк відзначив, що велика кількість громадян, ознайомившись із умовами, відкладають ухвалення остаточного рішення. А тому одним із головних завдань усіх виконавців є посилення роботи з роз’яснення громадянам усіх переваг нової можливості вирішення житлової проблеми.

Відповідно до останніх внесених змін, компенсація відсотків відбувається як співфінансування громадянином (тіло позики та 3% річних), та отримувачем бюджетних коштів (орган місцевої влади – 13% компенсації ставки) щомісячного платежу на спеціальний поточний рахунок позичальника у банку. Порівняно із попередньою редакцією, громадянину немає необхідності вишукувати повний обсяг платежу, а потім очікувати виплати компенсації від держави. Таким чином ліквідовано касовий розрив, сама наявність якого стримувала багатьох громадян від ухвалення рішення про участь у програмі.

Нагадаємо, що на 6 липня 2012 року у програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, беруть участь 149 об’єктів, у яких пропонується для придбання 5967 квартир. Загалом по Україні 8400 громадян виявили бажання взяти участь у програмі. Укладено 63 договори, найбільше – у Києві (23 договори). Вже профінансовано 31 кредит на загальну суму біля 10 млн. гривень. З них у Києві – 16 кредитів на загальну суму 6,5 млн. гривень, 6 кредитів у Сумській області на суму 880000 грн., 3 кредити у Автономній Республіці Крим на загальну суму 900700 грн., по 2 кредити у Полтавській та Харківській областях,  по 1 кредиту у Кіровоградській та  Чернігівській областях.

Крім того, за іншими програмами державної підтримки в рамках соціальних ініціатив Президента України, спрямованих на забезпечення житлом різних категорій громадян, на цей час укладено 193 договори на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості та надано 139 пільгових кредитів в рамках програми молодіжного житлового кредитування. Державною іпотечною установою профінансовано надання 379 кредитів.

Таким чином, разом по усіх названих житлових програмах профінансоване придбання 742 квартир.

 

версія для друку