українська російська англійська
Василь Надрага: Ми зацікавлені у поглибленні співпраці з МОМ
12.07.2012 | 11:34
Прес-служба Міністерства соціальної політики

У Мінсоцполітики відбулася зустріч першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Надраги з директором Департаменту управління міграцією Міжнародної організації з міграції (МОМ) Іреною Воячковою-Солорано та  Головою Представництва МОМ в Україні паном Манфредом Профазі.

Вітаючи гостей, урядовець з приємністю підкреслив, що Представництво МОМ в Україні протягом багатьох років є одним із головних партнерів Міністерства у реалізації політики з протидії торгівлі людьми та з питань міграції.

„15 вересня 2011 року було підписано Угоду про співробітництво між Міністерством та  Представництвом Міжнародної організації з міграції, яка передбачає, зокрема, й розробку спільних програм та проектів, що становлять спільний інтерес для збільшення соціальних, економічних і культурних вигод від міграції та мінімізації її негативних наслідків. Користуючись нагодою, хочу подякувати від імені Міністерства  за конструктивну співпрацю та активну участь у заходах, які реалізуються Урядом у сфері трудової міграції”, - сказав Василь Надрага.

За словами першого заступника Міністра, державна політика регулювання трудової міграції громадян України є складовою державної політики зайнятості населення. Соціальний та правовий захист трудових мігрантів забезпечується за допомогою укладання двосторонніх та приєднання України до багатосторонніх міжнародних договірних документів. Нині Україна є стороною 13-ти двосторонніх договорів з працевлаштування і соціального захисту трудових мігрантів та 8-ми двосторонніх договорів із соціального забезпечення. Робота в цьому напрямі триває, поінформував урядовець.

Окремо Василь Надрага відзначив ефективність реалізації спільного проекту  Європейського Союзу та Міжнародної організації праці “Ефективне управління трудовою міграцією та її кваліфікаційними аспектами”, партнером якого є Міжнародна організація з міграції. Як відомо, нині в Україні проводиться обстеження населення щодо трудової міграції громадян України, результати якого будуть представлені в другій половині 2012 року. У Мінсоцполітики сподіваються, що ознайомлення з ними допоможе отримати більш реальну інформацію щодо зовнішньої трудової міграції, яка буде використана при прийнятті рішень.

Йшлося під час зустрічі й про реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми. Перший заступник Міністра наголосив, що консультативна підтримка МОМ у розробці національного законодавства з метою адаптації його до європейських та міжнародних стандартів є важливою для України. Так, за його словами, завдяки спільним зусиллям торік було прийнято Закон України „Про протидію торгівлі людьми”, у нинішньому році - Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2015 року та низку інших нормативно-правових актів, на розгляд Кабінету Міністрів України вже внесені ще деякі проекти постанов.

Василь Надрага підкреслив заінтересованість Мінсоцполітики у поглибленні  спільної співпраці та запевнив пані Ірену Воячкову-Солорано, що найближчим часом Міністерство розгляне отриману пропозицію щодо продовження співробітництва  у рамках проекту „Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад” на 2012 -2015 роки  за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва та надіслану Заяву про наміри між Мінсоцполітики, Міносвіти, Мінрегіонбудом, МОМ та Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва щодо  реалізації  другої фази цього Проекту.

Зі свого боку, пані Воячкова-Солорано подякувала за можливість зустрітися із керівництвом Міністерства соціальної політики і підкреслила, що вона вважає співробітництво МОМ з Україною дуже успішним, оскільки воно охоплює усі напрями діяльності Міжнародної організації з міграції.

Що стосується співробітництва з Міністерством соціальної політики, то пані Воячкова–Солорано зазначила, що трудова міграція є актуальною міжнародною темою. Якщо раніше Україна була, здебільшого, країною походження та транзиту трудової міграції, то сьогодні вже спостерігається тенденція, коли Україна стає країною, яка приймає трудових мігрантів. Проте вона зазначила, що трудові мігранти часто стають жертвами трудової міграції. І це є проблемою, яку необхідно вирішувати спільними зусиллями.

Сторони висловили впевненість, що і надалі залишатимуться надійними партнерами на шляху реформування національної сфери зовнішньої трудової міграції та попередження торгівлі людьми.

 

 

версія для друку