українська російська англійська
В аеропорту Київ (Жуляни) збудують ще один термінал для обслуговування внутрішніх рейсів
12.07.2012 | 12:36
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Упродовж проведення фінальної частини турніру УЄФА Євро-2012 пасажиропотік в КП «Міжнародний аеропорт Київ (Жуляни)» зріс на 19,5% у порівнянні зі звичайним періодом роботи аеропорту, а до кінця року пасажиропотік планується наростити в рази.

«Аеропорт Київ (Жуляни) із введенням в дію нового міжнародного пасажирського терміналу на належному рівні обслуговував пасажирів та вболівальників. За допомогою сучасної системи управління технологічними процесами аеропорту, а саме системи обробки багажу та пасажирів на прибуття та відправлення пасажиропотік аеропорту під час проведення фінальної частини Турніру УЄФА Євро-2012 склав близько 78 тисяч пасажирів та вболівальників», - повідомив перший заступник генерального директора з інвестиційної діяльності та координаційної роботи з авіаперевізниками аеропорту Київ (Жуляни) Олег Петровський.

Так, у дні Євро 2012 - з 6 червня по 1 липня - пасажиропотік аеропорту Київ (Жуляни) склав близько 78 тис. осіб (пасажиропотік регулярних, додаткових і спеціальних чартерних рейсів). Аеропорт прийняв збірні Швеції, Англії, Франції, Італії та Іспанії.

 У дні чемпіонату Європи з футболу аеропорт прийняв 2730 рейсів, з них 237 рейсів і 6300 пасажирів були обслужені 1 липня - в день проведення фінального матчу в Києві. Основу трафіку в цей період склали невеликі літаки бізнес-авіації.

У нематчеві дні Турніру Міжнародний аеропорт «Київ» приймав, у середньому, 1,5-2 тис. пасажирів міжнародних рейсів, у дні напередодні матчів та матчеві дні – 2,1-2,5 тис. пасажирів міжнародних рейсів. Внутрішніми рейсами до аеропорту щоденно прибувало 600 – 1 тис. пасажирів на добу.

Саме в Жуляни прилітали всі національні збірні країн учасниць турніру, які проводили свої матчі в Києві (команди Швеції, Англії, Франції, Італії та Іспанії).  Через аеропорт Київ здійснював свої перельоти між приймаючими Євро-2012 містами і президент UEFA Мішель Платіні. Крім того, в Жуляни прилетіли генеральний секретар UEFA Джанні Інфантіно, офіційні делегації, що прибували до Києва під патронатом UEFA, а також президент FIFA Йозеф Блаттер, який відвідав фінальний матч Євро-2012.

Перший заступник генерального директора аеропорту зазначив, що до кінця 2012 року аеропорт Київ (Жуляни) планує обслугувати близько 800 тис. пасажирів. «У порівнянні з 2011 роком (відповідно до офіційних даних пасажиропотік склав 469,8 тис. осіб) ріст пасажиропотоку  складе 70%», - сказав Олег Петровський.

Цьому сприятиме стрімкий розвиток інфраструктура аеропорту. За даними першого заступника генерального директора аеропорту Київ (Жуляни), у найближчі 4-5 років інфраструктура аеропорту розвиватиметься не менш стрімкими темпами, ніж напередодні Чемпіонату. У планах - будівництво ще одного термінала для обслуговування внутрішніх рейсів, паркінгу для автотранспорту, готелю, офісного центру.

 

 

версія для друку