українська російська англійська
Аудитори Держфінінспекції попередили та усунули порушень на 1,8 млрд. грн.
12.07.2012 | 16:26
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Протягом 6 місяців 2012 року за результатами операційного аудиту, проведеного фахівцями Держфінінспекції України, було попереджено та усунено порушень більш як на 1,8 млрд. грн. Із загального обсягу виявлених ризикових операцій та встановлених фактів порушень, що мають механізм усунення, завдяки пропозиціям державних аудиторів попереджено порушень на загальну суму понад 1,2 млрд. грн., усунуто – на 570,9 млн. грн.

За результатами операційного аудиту протягом січня-червня 2012 року складено 968 повідомлень та 243 довідки, що свідчать про порушення вимог законодавства під час використання державних ресурсів. При цьому було виявлено ризикові операції та встановлено факти порушень, які мають механізм усунення, на загальну суму понад 2,8 млрд. грн.

Так, із загальної суми виявлених ризикових операцій та встановлених фактів порушень незаконні витрати та втрати доходів склали 163,2 млн. грн., втрати від неефективних управлінських рішень – 481,2 млн. грн. Як свідчать результати операційного аудиту, значними залишаються процедурні порушення у сфері державних закупівель, бухгалтерського обліку та звітності.

Довідково. Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій, які здійснюють суб’єкти господарювання державного сектору економіки, Держфінінспекція України та її територіальні органи проводять на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 506.

На сьогодні операційним аудитом охоплено 52 суб’єкти господарювання державного сектору економіки, їх фінансові й матеріальні ресурси на загальну суму 287,6 млрд. грн.

версія для друку