українська російська англійська
Позитивна динаміка росту економіки - свідчення дієвості Податкового кодексу
12.07.2012 | 16:47
Прес-служба Міністерства фінансів

12 липня в Міністерстві фінансів відбулося обговорення та представлення Концепції реформування податкової системи України, ініційованої Державною податковою службою.

Участь у засіданні взяли представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Комітетів Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, громадських об’єднань та наукових кіл.

Відкриваючи захід, перший заступник Міністра фінансів України Анатолій Мярковський розповів про основні досягнення, які стали результатом введення в дію Податкового кодексу України. Так, за І півріччя 2012 року зросли надходження до бюджету та спостерігається перевиконання планових показників з податку на прибуток, ПДВ, акцизного податку тощо. Така позитивна динаміка є свідченням ефективності та дієвості Податкового кодексу, який спрямований на вирішення проблем не тільки економіки, бюджету та його надходжень, а й на покращення умов роботи кожного підприємця та кожного громадянина України.

Разом з тим Анатолій Мярковський зауважив, що податкова система України має на сьогодні низку проблем, пов’язану з тіньовим сектором економіки, неповним використанням стимулюючої функції податків та існуванням інституту податкових мінімізаторів. Саме тому необхідно внести зміни до діючого податкового законодавства, які б дозволили знизити тіньовий сектор економіки, забезпечити рівні конкурентні умови для всіх платників податків, створити умови для збільшення національного виробництва та інвестицій, а також забезпечити ріст середньої заробітної плати і зайнятості населення.

Тож Міністерство фінансів підтримує публічні дискусії, метою яких є удосконалення податкового законодавства та створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного підприємництва.

 

версія для друку