українська російська англійська
Мінкульт порушив питання незаконного будівництва в межах історичних ареалів у Криму
12.07.2012 | 16:30
Прес-служба Міністерства культури

Міністерство культури порушило питання незаконного будівництва в межах історичних ареалів у Ялті, Алупці та Лівадії. Про це, зокрема, йшлося на нараді, присвяченій проблемам збереження культурної спадщини у Автономній Республіці Крим, яка відбулася у Сімферополі. У нараді взяли участь Міністр культури Михайло Кулиняк, заступник Голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим Георгій Псарьов, керівництво профільних міністерств та комітетів Ради Міністрів АР Крим, Головного управління МВС в АР Крим, Головного управління СБУ в АР Крим, Прокуратури АР Крим, органів місцевого самоврядування історичних населених місць та райдержадміністрацій.

На засіданні розглядалися нагальні для Криму питання пам’яткоохоронного спрямування. Зокрема, це стосується сучасної структури органів охорони культурної спадщини, актуального стану об’єктів культурної спадщини, затвердження меж та режимів історичних ареалів в історичних населених пунктах, контролю переміщення культурних цінностей тощо.

Наголошувалось на необхідності посилення контролю за станом охорони та збереження пам’яток національного значення, які входять до складу історико-культурних заповідників на території АР Крим, а також за роботами, що ведуться в їх зонах охорони. Саме такі функції покладено на нещодавно створене у складі Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України управління регіональних представників з питань охорони культурної спадщини та переміщення культурних цінностей.

Присутні зосередились також на питаннях реалізації нового механізму контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. Процедура видачі свідоцтв на право вивезення (тимчасового вивезення)  культурних цінностей відтепер буде здійснюватись представниками Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей в десяти регіонах України, у тому числі, в АР Крим.

Учасниками наради проаналізовано ситуацію щодо визначення меж та режимів використання історичних ареалів в історично населених пунктах АР Крим. З 26 міст та селищ, які входять до цього Списку, повноцінна науково-проектна документація розроблена лише для Ялти, Керчі та Коктебелю, частково для Алупки, Масандри і Євпаторії. З зауваженнями Міністерством культури України відправлено на доопрацювання історико-архітектурні опорні плани Євпаторії та Феодосії. Наразі розробляється науково-проектна документація щодо визначення меж та режимів використання історичних ареалів у Сімферополі, Партеніті, Алушті, Сімеїзі. Практично відсутня робота в даному напрямку у Судаку, Білогірську, Старому Криму. В цілому було відзначено низьку виконавчу дисципліну органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим в цьому питанні.

Крім того, порушувались питання незаконного будівництва в межах історичних ареалів, що має місце у Ялті, Алупці, Лівадії, Кореїзі та інших населених пунктах. У зв’язку з цим органам Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим рекомендовано зосередити увагу на неухильному дотриманні вимог законодавства в сфері охорони культурної спадщини під час надання погоджень на будівництво в історичних ареалах.

Нагадаємо, Міністерством культури України вже проведено установчі розширені наради з питань охорони культурної спадщини у більшості регіонів, зокрема у Київський, Львівський, Миколаївський, Херсонський, Чернігівський областях. Найближчим часом плануються подібні наради у Дніпропетровській, Сумській, Одеській областях та у м. Севастополь.

версія для друку