українська російська англійська
Анатолій Близнюк: У першому кварталі введення житла в експлуатацію зросло на 45%
13.07.2012 | 09:08
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Протягом першого кварталу 2012 року порівняно із аналогічним періодом минулого року зросла кількість введеного в експлуатацію житла. Стимулювати подальший розвиток галузі, а також модернізацію житлового фонду країни покликана програма здешевлення іпотечних кредитів для громадян, що потребують поліпшення житлових умов. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк у четвер, 12 липня, під час кущової наради, присвяченій координації зусиль з реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення житлом громадян. У заході взяли участь керівництво Рівненської, Волинської, Хмельницької та Тернопільської обласних державних адміністрацій, представники банківських установ та забудовників.

«Житлове будівництво потроху починає набирати обертів. Ріст обсягів введеного житла у першому кварталі цього року у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав майже 45 відсотків. Зусилля всіх учасників програми здешевлення іпотечних кредитів мають вирішити цілий комплекс важливих завдань, а основою для вирішення цих питань є стимулювання з боку держави іпотечного кредитування житлового будівництва», – сказав Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, одночасно з вирішенням житлового питання громадян необхідно забезпечити введення в експлуатацію об’єктів житлового будівництва, в тому числі проблемних об’єктів, будівництво яких призупинено через відсутність фінансування. Також у рамках програми слід розпочати реконструкцію наявного житлового фонду з обов’язковою його термомодернізацією та  будівництво нових житлових будинків.

За даними Мінрегіону, у першому кварталі 2012 року обсяг введення житла в експлуатацію зріс на 44,8% у порівнянні з першим кварталом 2011 року, і досягнув показника у 2,1 млн кв. м. У структурі залучених у будівництво коштів 69,3% складають кошти населення на індивідуальне житлове будівництво, 19,4% складають кошти підприємств, установ і організацій. Ще 16,1% – частка коштів населення, вкладених у будівництво власних квартир у багатоповерхівках. Частка позабюджетних коштів на іпотечне та інші види кредитування становить всього 4,5% від загального обсягу, а кошти державного та місцевих бюджетів займають майже рівні частки – 0,4% та 0,5% відповідно. У 2010 та 2011 роках в експлуатацію було введено 9,3 та 9,4 млн кв. м житла відповідно. У 2012 році Мінрегіон розраховує на введення в експлуатацію 10 млн кв. м житла.

 

версія для друку