українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Дешеву іпотеку стримує акредитація забудовників на місцях
12.07.2012 | 19:46
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Найбільшим ускладненням в реалізації соціальної ініціативи Президента по здешевленню іпотечних кредитів для громадян на цей час є повільна акредитація забудовників та об’єктів у банках. Цю, а також ряд інших проблем повинні вирішити саме місцеві органи влади, яким необхідно суттєво активізувати безпосередню організацію виконання рішень, ухвалених Урядом. На цьому наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк у четвер, 12 липня, під час кущової наради присвяченій координації зусиль з реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення житлом громадян. У заході взяли участь керівництво Рівненської, Волинської, Хмельницької та Тернопільської обласних державних адміністрацій, представники банківських установ та забудовників.

«Основна проблема, яка стримує розгортання програми, - це повільна акредитація забудовників та їхніх об’єктів у банках. На сьогодні проведена акредитація лише 44 об’єктів у 13 регіонах. Тому ви маєте активізувати роботу щодо контролю та максимального сприяння забудовникам у підготовці та подачі необхідних документів для акредитації», – відзначив Анатолій Близнюк, звертаючись до учасників наради.

За його словами, це питання потребує термінового вирішення, оскільки до Міністерства щодня надходять пропозиції по нових об’єктах, а засідання Міжвідомчої комісії по їх відбору відбуваються кожного тижня. У той же час акредитацію у банках пройшли менше 10% від кількості забудовників та об’єктів, які допущені комісією до участі у програмі.

Серед інших проблем, що ускладнюють масове надання здешевлених іпотечних кредитів очільник Мінрегіону відзначив недостатню популяризацію програми серед населення, недостатню кількість об’єктів та недостатню кількість банків, які залучені до участі у програмі.

«Це все ті питання, які невідкладно мають бути вирішені на місцях», – підкреслив Анатолій Близнюк.

Нагадаємо, у рамках програми укладено лише 63 договори, найбільше з яких у Києві (23). У більшості регіонів ще не укладено жодного договору. Банками за цією програмою профінансовано тільки 31 кредит на загальну суму біля 10 млн. гривень. З них у м. Києві – 16 кредитів, шість у Сумській області, по три у Автономній Республіці Крим та Харківській області, по два у Полтавській та Харківській областях, по одному у Кіровоградській та Чернігівській областях.

 

версія для друку