українська російська англійська
Для безпеки польотів і прогнозування погоди в Криму відкрито радіолокатор
13.07.2012 | 15:04
Рада міністрів АРК

13 липня в Сімферополі на території підприємства «Кримаерорух» відбулося урочисте відкриття Доплерівськoї метеорологічної радіолокаційної системи МЕТEOR 635С.

Перед відкриттям об'єкта Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов ознайомився з роботою підприємства, відвідав Управління повітряним рухом.

У рамках відкриття глава кримського уряду відзначив стратегічну важливість цього об'єкта для Криму, який дозволить не тільки забезпечити безпеку польотів в південній частині України, а й підвищить туристичну привабливість Кримського півострова. «Я вітаю всіх з відкриттям такого сучасного об'єкта на території Криму. Це ще один плюс для нашого регіону, оскільки він забезпечує безпеку польотів практично у всій південній частині України і підвищує привабливість Криму, а також дозволяє збільшити туристичний потік», - сказав Анатолій Могильов.

У свою чергу генеральний директор державного підприємства «Украерорух» Юрій Чередниченко зазначив, що радіолокаційний локатор дозволяє прогнозувати і виявляти небезпечні погодні явища, починаючи від зміни швидкості вітру і закінчуючи грозовими фронтами, в радіусі до 300 кілометрів. «Від того,  наскільки ми будемо володіти інформацією, залежить, наскільки наша держава буде приймати правильні й оперативні дії у запобіганні глобальним катаклізмам. Тому даний технічний пристрій дуже необхідний і авіації, і в цілому Криму», - підкреслив він.

Проект з будівництва метеорологічного радіолокаційного локатора був реалізований протягом року. Його загальна вартість становить орієнтовно 13-14 млн. грн.

 

версія для друку