українська російська англійська
У Закарпатті створили ландшафтний заказник "Остра"
13.07.2012 | 16:33
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

13 липня 2012 р. депутати Закарпатської обласної ради схвалили рішення про оголошення об'єктом природно-заповідного фонду місцевого значення ландшафтний заказник «Остра» площею 20 га на території Кам'яницької сільської ради Ужгородського району. Заходи щодо його створення проводилися держуправлінням ОНПС в Закарпатській області на виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Указу Президента України від 14 серпня 2009 р. № 611 «Про додаткові заходи щодо розвитку природно-заповідної справи в Україні».

Його створення насамперед передбачає збереження унікального для України типу ландшафтів низкогір’я вулканічної гряди та наразі розглядається як важливий вузол сполучення екомережі Ужгородського району з екомережею Словацької Республіки. Це ділянка розріджених лісових молодняків, підросту природного поновлення та фрагментів сінокісних лук розташована на окраїні с. Кам'яниця. З півночі та заходу урочище оточене буковим та дубово-буковим лісовим масивом Ужгородського держлісгоспу. Південною межею є лінія підніжжя, де пагорб плавно переходить в рівнинну частину Ужанської долини.

Мальовничі краєвиди, сонячний південний схил новоствореного заказника, висока різноманітність флори та фауни, молодняки та переліски створюють особливо сприятливі умови для рекреації не тільки місцевих жителів, а й мешканців прилеглого обласного центру. Район урочища може вважатися одним з кращих найближчих місць відпочинку мешканців Ужгорода.

 

 

версія для друку