українська російська англійська
На Одещині тривають практичні українсько-американські навчання
13.07.2012 | 18:45
Прес-служба Міністерства оборони

Сьогодні, 13 липня, у селищі Чорноморське на Одещині відбулося відпрацювання елементів берегового компоненту, в ході чого бойову виучку продемонстрували військовослужбовці батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил та 28-ї окремої гвардійської механізованої бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.

За сценарієм, на 1-му навчальному місці цього тактичного дійства особовий склад роти морської піхоти на БТР-80 морем здійснив завантаження на великий десантний корабель “Костянтин Ольшанський”. А згодом, за отриманою командою, на десятьох одиницях бронетранспортерів “атакував” ділянку місцевості на узбережжі Чорного моря та “захопив” визначений плацдарм умовного противника.

Як розповів командир батальйону морської піхоти підполковник Олександр Конотопенко, висадка з бойового десантного корабля ВМС ЗС України “Костянтин Ольшанський” та знищення вогневих позицій імовірного противника відбувалася за всіма правилами ведення навчального бою. А відстань, яку було подолано морськими піхотинцями на БТРах способом наплав обчислюється у понад 500 метрів.

Оцінюючи дії своїх підлеглих, керівник навчання “Сі Бриз-2012” капітан 1 рангу Денис Березовський зазначив, що і морські піхотинці, і особовий склад механізованого підрозділу сьогодні продемонстрували свої найкращі професійні якості та вкотре наочно довели злагодженість спільних дій у ході виконання відповідальних навчально-бойових завдань.

«Ми беремо участь в серії “Сі Бриз” вже вдесяте. Звісно, що з урахуванням вимог часу щороку тематика навчання змінюється та удосконалюється у тактичному аспекті. Це дає змогу удосконалювати свої навички і учасникам навчання, поширювати свій тактичний кругозір мислення та, безперечно, покращувати власний професійний рівень», -– підкреслив капітан 1 рангу Денис Березовський.

Своєю чергою, власними думками поділився і його колега, співголова цьогорічного навчання “Сі Бриз” з американської сторони капітан 1 рангу ВМС США  Ден Шаффер.

«Я вражений тим, що довелося сьогодні побачити на полігоні. Своїми діями українські морські піхотинці заслуговують лише на повагу. Це добре, що ми маємо можливість щороку працювати разом. Обмінюватися досвідом та тренуватися  пліч-о-пліч задля того, аби у разі необхідності спільними миротворчими силами гідно та ефективно відреагувати на будь-які загрози», – зазначив пан Ден Шаффер.

 

версія для друку