українська російська англійська
Потужності українських аеропортів дозволяють і надалі нарощувати пасажиропотоки
16.07.2012 | 13:22
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У рамках Єврочемпіонату оновлені аеропорти України продемонстрували свої нові потужності, прийнявши рекордну кількість рейсів.

Пасажиропотік міжнародного аеропорту «Донецьк» за перше півріччя 2012 року зріс на 37% у порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

У дні проведення Євро-2012 – у червні поточного року – було обслуговано більше, ніж 126,4 пасажирів та виконано понад 2,5 тис. рейсів. Основними напрямками прильоту гостей стали Польща, Німеччина, Франція, Великобританія, Іспанія, Румунія, Росія і внутрішні українські рейси.

Максимальну кількість рейсів – 141 одиницю (з урахуванням регулярних) – аеропорт «Донецьк» прийняв 27 червня, коли в приймаючому місті відбувся півфінальний матч між Іспанією та Португалією. Це стало своєрідним рекордом. Цього дня аеропорт «Донецьк» вперше прийняв повітряні судна не лише з Європи, а й Азії - Пекіна і Сінгапуру, а загалом обслужив понад 8 тис. пасажирів.

Генеральний директор донецького аеропорту Кирило Осипов: «аеропорт був повністю готовий до встановлення рекорду. Робота усіх служб була злагоджена та відточена до деталей. Ми маємо новий термінал, пропускна спроможність якого 3100 пасажирів на годину, тому всіх пасажирів ми обслужили безпроблемно. Все було на найвищому рівні і зі своїм завданням ми впоралися на відмінно».

 «Євро-2012 стало чудовим шансом випробувати усі служби аеропорт, перевірити здатність витримувати найбільше навантаження. Посадка та виліт літака займала 2,5 хвилини, що значно перевищує показники багатьох аеропортів світу», – сказав директор аеропорту в Донецьку.

За прогнозами Кирила Осипова, до кінця року аеропорт планує обслужити приблизно 1 млн. пасажирів (для порівняння: минулого року ця цифра становила 850 тис. осіб). «В Донецькому аеропорту вже створено всі умови для якісного обслуговування пасажирів і ми продовжуватимемо працювати у цьому напрямку Аеропорт веде переговори з авіакомпаніями щодо розширення маршрутів, плануємо залучити нові авіакомпанії.», - сказав він.

Аеропорт «Бориспіль» у червні обслужив 885 тис. 900 пасажирів, було виконано 9 тис. 752 рейси, оброблено 2 566 тонн вантажів і 434 тонни пошти.

Аеропорт впевнено працював в умовах пікових навантажень під час проведення Єврочемпіонату. 1 липня - у день проведення фінального матчу футбольного чемпіонату Євро-2012 - аеропорт «Бориспіль» обслужив 630 рейсів ключаючи рейси бізнес-авіації: 358 - на прибуття і 272 - на відправлення. Загальна кількість пасажирів, що скористалися послугами аеропорту цього дня, склала більше 39 тис. осіб. «Ми гідно прийняли гостей Євро-2012 – це відзначили як звичайні пасажири, так і міжнародні експерти авіаційної галузі», - підкреслив Генеральний директор ДП МА «Бориспіль» Антон Волов.

Коментуючи плани роботи аеропорту в постфутбольний період Генеральний директор аеропорту «Бориспіль» зауважив, що аеропорт працюватиме над подальшим покращенням сервісу. «Головний пріоритет аеропорту «Бориспіль» - якісний сервіс для авіакомпаній і пасажирів, - сказав Антон Волов. - Реалізуючи цю концепцію ми будуємо нові термінали, відкриваємо нові для аеропорту напрямки детальності, розширюємо комплекс існуючих послуг. Попереду у нас - планомірний перехід міжнародних рейсів до терміналу «D», залучення нових авіакомпаній і подальша робота із покращення якості обслуговування».

У дні Євро 2012 - з 6 червня по 1 липня - пасажиропотік аеропорту Київ (Жуляни) склав близько 78 тис. осіб (пасажиропотік регулярних, додаткових і спеціальних чартерних рейсів). Аеропорт прийняв збірні Швеції, Англії, Франції, Італії та Іспанії.

У дні чемпіонату Європи з футболу аеропорт прийняв понад 2,5 тис. рейсів, а основне навантаження припало на 1 липня. Саме в Жуляни прилітали всі національні збірні країн учасниць турніру, які проводили свої матчі в Києві, через нього здійснював свої перельоти між приймаючими Євро-2012 містами і президент UEFA Мішель Платіні.

«Аеропорт Київ (Жуляни) із введенням в дію нового міжнародного пасажирського терміналу  на належному рівні обслугував  пасажирів та вболівальників.  За допомогою сучасної системи управління технологічними процесами аеропорту, а саме системи обробки багажу та пасажирів на прибуття та відправлення пасажиропотік аеропорту під час проведення фінальної частини Турніру УЄФА Євро-2012 склав близько 78 тисяч пасажирів та вболівальників», - повідомив перший заступник генерального директора з інвестиційної діяльності та координаційної роботи з авіаперевізниками аеропорту Київ (Жуляни) Олег Петровський.

Загалом же упродовж проведення фінальної частини Турніру УЄФА Євро-2012 пасажиропотік в аеропорту зріс на 19,5% у порівнянні зі звичайним періодом роботи аеропорту. Перший заступник генерального директора зазначив, що за прогнозами до кінця 2012 року аеропорт Київ (Жуляни) планує обслугувати близько 800 тис. пасажирів. «У порівнянні з 2011 роком (відповідно до офіційних даних пасажиропотік склав 469,8 тис. осіб) ріст пасажиропотоку  складе 70%», - сказав Олег Петровський.

Із потрійним навантаженням  у дні Єврочемпіонату впорався і міжнародний аеропорт «Харків»: протягом 10 днів групової стадії турніру Євро-2012 – з 8 по 18 червня – аеропортом «Харків» обслуговано 750 літаків, якими слідувало 52,5 тис. пасажирів. Це втричі більше злітно-посадкових операцій і майже в 4,5 рази інтенсивніший пасажиропотік, ніж при стандартному режимі.

Пік навантаження у аеропорту зафіксовано 13 червня, в день матчу Нідерланди-Німеччина, також великий пасажиропотік в аеропорту спостерігався 14 червня, коли вболівальники відлітали з міста.

Як прокоментував директор управляючої аеропортом компанії «Нью Системс АМ» Володимир Васильченко, матчеві дні стали для персоналу аеропорту суттєвим випробуванням, адже за 4-5 годин після гри на «Металісті» доводилося виконувати дводенну норму з відправлення літаків. Усі регулярні рейси, які за часом співпали з періодами пікового навантаження, також відправлялися без затримок.  «У період проведення матчів Євро-2012 у Харкові ми приділили найбільшу увагу забезпеченню безпеки польотів. Усі служби працювали злагоджено», - сказав він.

«Завдяки Євро ми отримали унікальний досвід організації роботи під час масштабних міжнародних подій. Тепер ми його ретельно проаналізуємо та використаємо для удосконалення системи бізнес-процесів аеропорту», - підсумував директор управляючої аеропортом компанії Володимир Васильченко.

Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького за час проведення Євро-2012 обслугував понад 600 міжнародних та внутрішніх рейсів. Більшість чартерних та додаткових рейсів прибуло з країн-учасниць матчів (Німеччина, Данія, Португалія), а також з Польщі, Чехії, Австрії.

Кількість пасажирів, яких було обслужено в період з 7 по 17 червня 2012 року, становить близько 40 тисяч.

За період проведення чемпіонату аеродром аеропорту прийняв 7 пасажирських суден класу «D» (Аеробус 310, Боїнг 767) із футбольними вболівальниками.

Як зазначив генеральний директор аеропорту Роман Гонтарев, завдяки злагодженій роботі  між службами аеропорту, прикордонного та митного  контролю, обслуговування пасажирів відбувалось відповідно до плану та без затримок.

 

версія для друку