українська російська англійська
Погашення боргових зобов'язань України виконується згідно з планом та у повному обсязі
16.07.2012 | 14:04
Прес-служба Міністерства фінансів

Державні боргові зобов’язання України за І півріччя 2012 року були погашені своєчасно. Про це повідомила Галина Пахачук, директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України. Більше того, платежі з обслуговування та погашення боргових зобов’язань й надалі будуть здійснюватися згідно з планом, а до кінця року буде зберігатися рівномірне навантаження з виплат по відношенню до державного бюджету. На сьогодні (з початку року) Міністерство фінансів погасило на зовнішніх і внутрішніх ринках 44 мільярди гривень.

Забезпечення виконання таких важливих завдань здійснюється відповідно, затвердженої Урядом, середньострокової стратегії управління державним боргом та системі боргових інструментів, перелік яких суттєво розширено у 2012 році. Зокрема, Міністерством фінансів на сьогодні опрацьовується питання випуску казначейських зобов’язань України з метою залучення коштів населення, у т.ч. в іноземній валюті.

Розширення переліку державних цінних паперів створює умови для підвищення їх ліквідності, здешевлення вартості та покращання ефективності державних запозичень. Мінфін, з метою забезпечення постійного притоку валюти, і у подальшому буде використовувати валютні інструменти на внутрішньому ринку.

Розвиток внутрішнього ринку є необхідним – це зможе захистити українські фінанси та забезпечити фінансову стабільність в Україні. На сьогодні запозичення проводяться на внутрішньому ринку в різних валютах: гривня, євро і долар.

Так, вже за перше півріччя програму запозичень відповідно до держбюджету виконано на 50%. До кінця року відповідна програма буде виконана.

В умовах скорочення обсягів фінансових ресурсів у світі та їх відповідного подорожчання, політика Міністерства фінансів націлена як на забезпечення своєчасного обслуговування та погашення державного боргу, так і на фінансування бюджету за прийнятною вартістю.

версія для друку