українська російська англійська
В Україні створено єдину систему моніторингу надводної обстановки
17.07.2012 | 12:11
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України підвищує рівень контролю за безпекою судноплавства в акваторіях Чорного та Азовського морів. З початку липня функціонує єдина система моніторингу надводної обстановки, створена відповідно до сучасних інформаційних технологій,  з використанням автоматичних ідентифікаційних систем (АІС) на Чорному та Азовському морях у зоні відповідальності України. Про завершення створення вказаної системи відзвітували під час наради у Департаменті державної політики у галузі морського та річкового транспорту відповідальні  за надання, обробку та передачу інформації до системи підприємства галузі.

Як відзначили фахівці, система моніторингу надводної обстановки з використанням АІС  дозволить вдосконалити контроль за рухом суден, а відтак сприятиме запобіганню надзвичайних ситуацій, зокрема й у період льодової навігації, порушень правил плавання суднами тощо. За допомогою системи моніторингу можна визначити координати, назву, прапор, габарити, курс, порт призначення та швидкість будь-якого судна, що перебуває у Чорному та Азовському морях у зоні відповідальності України.

Дані про судна надходять до системи від базових станцій АІС, розташованих майже по всій береговій смузі України на Чорному та Азовському морях. Від базових станцій АІС інформація у первинному форматі  надсилається до центрального серверу Держгідрографії, а далі на відповідні сервери підприємств – власників станцій. Наразі система моніторингу обробляє інформацію від 25 таких базових станцій: 15 станцій ДУ «Держгідрографія», 9 БС ДП «Дельта-лоцман» та 1 БС КП «МПРС»). Особливо ефективні БС АІС встановлені на о. Зміїний (ДУ «Держгідрографія») та в Криму на горі Ай-Петрі (КП «МПРС»). Завдяки своєму вдалому місцезнаходженню вони значно розширюють район моніторингу за рухом суден аж до берегів Туреччини.

Технічне супроводження роботи системи моніторингу АІС в Україні забезпечують КП «Морська пошуково-рятувальна служба», ДУ «Держгідрографія» та ДП «Дельта-лоцман». Крім того, Держгідрографія є відповідальною за забезпечення функціонування центрального серверу маршрутизації, а КП «МПРС» забезпечує безперервний доступ до об’єднаної інформації системи АІС морським рятувально-координаційним центрам та підцентрам. Тож у разі потреби рятувальники оперативно отримують усю необхідну інформацію про судно, що потребує допомоги.

Довідково

Обмін інформацією АІС, що надходить від базових станцій різних підприємств, здійснюється на підставі Наказу Мінінфраструктури №221 від 25.04.2012, яким затверджено Положення про функціонування єдиної системи моніторингу надводної обстановки з використанням автоматизованої

версія для друку