українська російська англійська
Міністерства закордонних справ України та КНР підписали План консультацій до 2013 року
17.07.2012 | 15:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

17 липня ц.р. розпочався офіційний візит Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка до Китайської Народної Республіки.

У рамках перебування в Пекіні глава зовнішньополітичного відомства України зустрівся з членом Постійного комітету Політбюро ЦК КПК Хе Гоцяном та провів переговори зі своїм колегою, Міністром закордонних справ КНР Ян Цзєчи.

Представник найвищого керівництва КНР висловив задоволення сучасним станом та динамікою розвитку українсько-китайських взаємин. Було відзначено символічність того, що у 20-ту річницю дипломатичних відносин між Україною і КНР обидві держави вступили у статусі стратегічних партнерів.

Відбувся обмін думками щодо шляхів активізації політичного діалогу, співпраці на міжпарламентському та регіональному рівнях, а також практичної взаємодії у фінансовій, інвестиційній, інфраструктурній, аграрній, культурно-гуманітарній та інших галузях.

У ході переговорів з главою зовнішньополітичного відомства КНР паном Ян Цзєчи сторони обговорили графік візитів найвищого та високого рівня на ближчу перспективу. Було підтверджено обопільну зацікавленість у збереженні інтенсивності політичного діалогу між Україною і КНР.

Окремо було відзначено помітну активізацію та диверсифікацію взаємодії на рівні глав та структурних підрозділів МЗС двох країн, в тому числі як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій.

Сторони ґрунтовно проаналізували стан виконання домовленостей, досягнутих за підсумками візитів Президента України Віктора Януковича до КНР у вересні 2010 р. та Голови КНР Ху Цзіньтао в Україну у червні 2011 р. Було наголошено на готовності двох сторін щодо подальшого наповнення конкретним змістом відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм, встановлених у 2011 р.

Окрему увагу було приділено таким ключовим складовим українсько-китайської взаємодії, як співпраця у торговельно-економічній, інвестиційній, фінансово-кредитній, інфраструктурній, науково-технічній, культурно-гуманітарній сферах.

З метою підтримання інтенсивності двосторонніх контактів Міністр Костянтин Грищенко запросив свого китайського колегу відвідати Україну. Запрошення було з вдячністю прийнято.

За підсумками зустрічі керівники зовнішньополітичних відомств України та КНР підписали План консультацій між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ КНР на період 2012-2013 років.

версія для друку