українська російська англійська
Українці-срібні призери міжнародного фестивалю хорового співу
17.07.2012 | 15:54
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

З 5 по 9 липня у грецькому місті Превеза проходив 30-й ювілейний фестиваль хорового співу. Україну на ньому представляла народна хорова капела Київського будинку вчених Національної академії наук України «Золоті ворота». 

Українським колективом було виконано 5 духовних композицій, серед яких – всесвітньо відома  «Kyrio» А. Габріелі, написана в 15 сторіччі. Також пролунали такі відомі твори, як «Велике славослів’я» Апостола Струмського, «Херувимська пісня» молодого сучасного українського композитора М. Кучмета, «Ave Maria» Д. Басто та «Дримба» В. Зубицького. 

9 липня відбулося офіційне оголошення переможців конкурсу. Колектив «Золоті ворота» виборов друге місце та срібну медаль. Професіоналізм українців вразив не лише місцеву публіку, а й компетентне журі. 

Підтвердженням цього є запрошення їх до участі в наступному році на двох фестивалях духовної музики в Італії, а також той факт, що співакам з України – єдиним з учасників фестивалю – було вручено спеціальний приз «За краще виконання духовної та православної музики».

До речі, безпосередньо до цієї перемоги наших майстрів хорового співу причетний представник Управління зв’язків із громадськістю МВС України підполковник міліції Геннадій Вольфовський, який є учасником прославленого колективу.

 

 

 

 

 

версія для друку