українська російська англійська
Держпрограма "Питна вода України" фінансується на 20% від потреби
18.07.2012 | 10:48
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Фінансування державних програм у галузі систем життєзабезпечення, зокрема, програми «Питна вода України», є основною причиною, яка стримує процес підвищення якості питної води в Україні. Про це йшлося на нараді з питань реалізації Загальнодержавної програми «Питна вода України» під головуванням Прем’єр-міністра М.Я. Азарова, що відбулася у вівторок, 17 липня, на Деснянській водопровідній станції ПАТ «АК «Київводоканал».

Рівень фінансування програми складає всього 20% від передбаченої відповідним законом суми. Із  запланованих 2 мільярдів за останні 7 років було освоєно всього 412 млн. грн. бюджетних коштів.

За останніми даними, які надійшли з регіонів, за час дії програми «Питна вода України» були побудовані та реконструйовані 403 водозабірні споруди, 115 водопровідних очисних споруд, 125 насосних станцій, 119 водонапірних башт, 731 км водопровідних мереж, впроваджено 701 установку доочищення питної води. Близько 200 сертифікованих лабораторій контролю якості води та стічних вод відремонтовано та дооснащено спеціальним обладнанням, інвентаризовано 1968 каналізаційних очисних споруд. За рахунок коштів місцевих бюджетів розроблено 51 схему оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення. Це дозволило поліпшити водопостачання окремих населених пунктів, але проблема не була вирішена на системному рівні.

«Постійне недофінансування програми і виконання великої кількості дрібних проектів не дозволили реалізувати значну кількість комплексних заходів. Тому в поточному році перевага віддається заходам, які системно вирішують проблеми територій з високими відхиленнями питної води від показників якості», – повідомив виконуючий обов’язки Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов.

За його словами, один із основних критеріїв виділення бюджетних коштів у поточному році – наявність розроблених схем оптимізації централізованих систем водопостачання та водовідведення відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Це обумовлено тим, що більшість централізованих систем водопостачання та водовідведення були збудовані у минулому сторіччі, мають великий фізичний знос і не відповідають вимогам сьогодення. Мінрегіоном будуть проаналізовані схеми оптимізації централізованих систем водопостачання та водовідведення адміністративно-територіальних одиниць, і кошти будуть виділятися тільки з урахуванням висновків щодо зазначених схем.

версія для друку