українська російська англійська
Держземагентство забезпечило надходження до бюджету 230,5 млн. грн.
18.07.2012 | 12:50
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Державне агентство земельних ресурсів України за 1 півріччя 2012 року надало вдвічі більше послуг, ніж за аналогічний період попереднього року.   У результаті надходження до Державного бюджету сягнули майже 230,5 млн. гривень.

У цілому в Україні за перше півріччя цього року зареєстровано і видано громадянам 404,8 тисячі державних актів на право власності на земельну ділянку, що майже на 58 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Також станом на 1 липня 2012 року більше ніж удвічі (на 115,3 відсотка) зросла кількість зареєстрованих договорів оренди землі – з 256,4 тисячі в 2011 році до 488,4 тисячі у 2012 році.

Голова Держземагентства Сергій Тимченко пояснює позитивну динаміку запровадженням низки системних заходів з покращення обслуговування громадян, як-то: введення єдиного вікна, запуск автоматизованої кадастрово-реєстраційної системи та електронного обміну даними.

На сьогодні Держземагентство України опрацьовує питання щодо удосконалення порядку ведення Державного земельного кадастру, в тому числі реєстрації земельних ділянок, зменшення вартості надання послуг шляхом внесення змін до чинного законодавства. Зокрема, розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру». Наразі проект постанови проходить погодження в міністерствах та відомствах згідно з вимогами законодавства України.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року кожен громадянин України, користуючись мережею Інтернет, зможе отримати відомості про свою земельну ділянку, оприлюднені на офіційному веб-порталі Держземагентства. На перспективу Державне агентство земельних ресурсів України опрацьовує можливість подання електронної заявки громадянином з дому через веб-портал Держземагентства.

 

версія для друку