українська російська англійська
У рамках програми "Питна вода України" реалізовуються масштабні проекти
18.07.2012 | 13:14
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Незважаючи на низький рівень фінансування державної програми «Питна вода України», у регіонах вдалося розпочати і навіть реалізувати ряд масштабних проектів, кошторисною вартістю більше 10 млн. грн. Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов у середу, 18 липня, під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«У Дніпропетровській області реконструювали 24 швидких безнапірних фільтри комунального підприємства «Аульський водовід», що дало можливість покращити якість питної води для понад 2 млн. жителів Дніпропетровської області, значно зменшити витрати питної води на промивку фільтрів та зменшити скидання промивних вод у Дніпро. У Хмельницькій області вже прокладено майже 7 кілометрів на будівництві нового 20-кілометрового магістрального водогону. Цього року 200 млн. грн. на конкурсній основі будуть спрямовуються на будівництво та реконструкцію водозабірних споруд і фільтрувальних станцій із застосуванням нових технологій. І в містах вже готуються відповідні проекти», – повідомив О.Аліпов.

За його словами, у 2012 році за програмою «Питна вода України» передбачене виділення 200,0 млн. грн. За ці кошти планується будівництво та реконструкція водозабірних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання, зокрема у регіонах з найбільшими відхиленнями в якості води від встановлених вимог, впровадження станцій (установок) доочищення питної води у системах централізованого водопостачання, насамперед для водозабезпечення дошкільних, шкільних і лікувальних закладів та облаштування пунктів розливу питної води. Крім того – будівництво та реконструкція водопровідних та каналізаційних очисних споруд із застосуванням новітніх технологій та обладнання, а також оснащення лабораторій здійснення контролю якості води та стічних вод сучасним контрольно-аналітичним обладнанням. Одним із основних критеріїв виділення бюджетних коштів стала наявність розроблених схем оптимізації централізованих систем водопостачання та водовідведення відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Нагадаємо, що головним завданням Загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки є покращення якості питної води у населених пунктах, де вона не відповідає нормативним вимогам та забезпечення населення цілодобовим водопостачанням в достатньої кількості.

 

версія для друку