українська російська англійська
Якість питної води контролюватимуть спеціальні регіональні лабораторії
18.07.2012 | 13:43
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

У рамках програми «Питна вода України» Мінрегіон готовий створити спеціальну «лабораторну раду». Завданням цього експертного органу Міністерство бачить комплексне вирішення питання контролю за якістю питної води. На цьому наголосив виконуючий обов’язки Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов у середу, 18 липня під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Залишаються проблемними питання контролю якості. Наявне на сьогодні лабораторне обладнання не здатне забезпечити вимірювання і контроль всіх необхідних показників. Більш того, за деякими показниками введення норм Державних санітарних норм і правил перенесене Санепідслужбою на більш пізній строк – на 2015 рік. Саме тому цього року в програмі «Питна вода України» передбачене фінансування по розділу «Оснащення лабораторій контролю якості питної води і стічних вод сучасним контрольно-аналітичним обладнанням». У рамках цього розділу програми розраховуємо поступово, «кущовим методом», забезпечити лабораторії необхідним обладнанням», – сказав Олександр Аліпов.

За його словами, пропонується створити мережу регіональних лабораторій, закріпивши за кожною відповідну територію з 3-5 областей. Як варіант це можуть бути лабораторії у Львові, Вінниці, Києві, Харкові, Сімферополі, Донецьку.

«Вже практично готові проекти документів по створенню при Мінрегіоні «лабораторної ради», завданням якої буде напрацювання пропозицій з комплексного вирішення даного питання по всій країні», – наголосив О. Аліпов.

Нагадаємо, що Державні санітарні норми і правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» розроблені на основі сучасних світових вимог і в країні діє понад 500 сертифікованих водних лабораторій.

 

версія для друку