українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Аграрії намолотили 14 млн. т ранніх зернових і зернобобових культур
18.07.2012 | 16:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні в Україні зібрано 14 мільйонів тонн зернових і зернобобових культур. Про це сьогодні, під час робочої поїздки на Вінниччину, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Зокрема, аграрії Вінниччини намолотили 1 мільйон тонн зернових.

«Врожай, який зібрали у Вінницькій області, наразі є досить високим. Такого результату вдалось досягти завдяки поблажливим погодним умовам, які спостерігалися в області цього року. Зернові, які будуть зібрані з полів, будуть зберігатися в нових елеваторах, зокрема таких, який ми сьогодні відкрили у Жмеринці», - зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк також зауважив, що протягом цього року в області запрацюють ще 4 елеватори.

«Введення в експлуатацію такої кількості об’єктів говорить про те, що зернова галузь є перспективною та експортоорієнтованою. А для нас, як для держави, важливо те, що протягом цілого року країна матиме якісне зерно. Діяльність таких підприємств дасть можливість сільгоспвиробникам не продавати зерно з-під комбайна», - додав очільник відомства.

Також Міністр в чергове підкреслив, що незважаючи на обсяг цьогорічного врожаю на рівні 46-47 мільйонів тонн, вітчизняні аграрії не залишаться без доходів, а країна буде забезпечена продовольством.  

«Країни ЄС, США, Росія знижують свої прогнози по врожаю. Це говорить про напруження на світовому зерновому ринку та про те, що наші сільгоспвиробники отримають додатковий прибуток. Протягом тижня ціна на зернову групу виросла на $40. І тепер наше завдання зробити все, щоб сільгоспвиробники не продавали зерно миттєво. А будівництво таких сучасних елеваторів дасть таку можливість», - підкреслив Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку