українська російська англійська
Чотири об'єкти культурної спадщини Криму можуть бути внесені до списку ЮНЕСКО
18.07.2012 | 17:54
Прес-служба Міністерства культури

18 липня у Національному заповіднику «Херсонес Таврійський» (м. Севастополь, АР Крим) під головуванням Міністра культури України Михайла Кулиняка та за участю експертів ЮНЕСКО з культурної спадщини відбулася робоча нарада «Перспективи внесення до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО об’єктів розташованих на території АР Крим та у м. Севастополь».

У нараді взяли участь директор Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Андрій Вінграновський, заступник директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Сергій Тур, голова Постійної комісії ВР АРК з питань санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва Рустам Темиргалієв, начальник управління культури і туризму Севастопольської міської державної адміністрації  Наталія Дацюк.

З доповідями виступили старший експерт з культурної спадщини – почесний професор д-р Бернд фон Дросте (Німеччина); генеральний директор Національного заповідника «Херсонес Таврійський» Л. М. Жунько; генеральний директор КРУ «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» В. Є. Науменко; в.о. директора Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Т.А.Бобровський; генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» та віце-Президент Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS) О. М. Сердюк; декан історичного факультету Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського О. Г. Герцен.

Під час наради обговорювалися сучасні проблеми заповідника, зокрема йшлося про питання землевідведення, приведення до ладу стану  городища, завершення впорядкування ландшафтного середовища пам’ятки.

Найбільшу ж увагу було приділено номінуванню пам’яток, розташованих на території АР Крим, до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а саме:

- «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (V ст. до н. е. – ХІV ст. н. е.)»;

- «Культурно-історичний ландшафт Бахчисарайської долини: Чуфут-Кале, Салачик, Ханський палац»;

- «Культурний ландшафт «печерних міст» Кримської Готії»;

- «Торгові пости та фортифікаційні споруди на генуезьких торговельних шляхах від Середземномор’я до Чорного моря».

Як вже повідомлялося, перша з перелічених номінацій вже винесена на розгляд чергової 37-ої сесії КВС ЮНЕСКО, а по решті трьом наразі завершується підготовка номінаційних досьє.

Як зазначив Міністр культури, Україна має унікальну історико-культурну спадщину, тому перспективи співпраці з ЮНЕСКО досить амбітні. «Наступний 2013-й рік має стати знаковим для пам’яткоохоронної сфери України. Станом на сьогодні до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено вже 5 українських об’єктів – це наша гордість і справжній успіх нашої держави на міжнародній арені. Але це ще далеко не межа, оскільки потенціал України справді величезний, і ми сьогодні вкотре у цьому переконалися. Останнім часом робота з підготовки нових номінаційних досьє значно активізувалася, ми залучили до співпраці найкращих фахівців з усіх регіонів країни, отже результати н

версія для друку