українська російська англійська
Уряд упорядкував зразок свідоцтва на право вивезення культурних цінностей з території України
23.07.2012 | 10:30
Прес-служба Міністерства культури

Кабінет Міністрів  18 липня 2012 року прийняв постанову «Про внесення зміни в зразок свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення)  культурних цінностей з території  України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року.

Проект даного акта підготовлено з метою приведення зразка свідоцтва  на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України у відповідність до вимог чинного законодавства з урахуванням визначених  Указом Президента  України від 6 квітня 2011 року №388 повноважень Мінкультури у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

До 2012 року свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей  з території України видавали уповноважені  Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України, які входили до штату відповідного управління культури обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

У зв’язку  з ліквідацією Державної служби  контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України (постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2011 року №346  «Про ліквідацію урядових органів») функції контролю за вивезенням, ввезенням та поверненням культурних цінностей, у тому числі видачу свідоцтва, здійснює Мінкультури  відповідно до підпункту 78 пункту 4 Положення про Міністерство культури України. Що в свою чергу вимагає внесення відповідної змін до зразка свідоцтва в частині уточнення суб’єкта, уповноваженого видавати свідоцтво.

Реалізація проекту акта дозволить усунути правову колізію, що виникла внаслідок структурних змін у системі центральних органів виконавчої влади та сприятиме ефективній реалізації державної політики у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей.

версія для друку