українська російська англійська
М. Присяжнюк: Держава створить вигідні умови для повернення висококваліфікованих фахівців у село
18.07.2012 | 18:18
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні держава розробляє таку модель сільського розвитку, за якої випускникам вищих навчальних закладів було б вигідно повертатися до сіл. Про це, сьогодні під час візиту до Вінницького національного аграрного університету, заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Також очільник відомства підкреслив, що одним із завдань держави є те, щоб фаховий рівень випускників аграрних ВНЗ відповідав вимогам часу.

«Уряд наразі працює над розробкою програми соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село». Держава шукає шляхи, щоб зацікавити молодь після закінчення університетів повертатися і працювати в селі. Саме молоді фахівці можуть покращити умови проживання в сільській місцевості», - зауважив Микола Присяжнюк.

Міністр також зазначив, що рівень фахової підготовки аграрних кадрів в Україні традиційно дуже високий. Проте навчальні заклади мають врахувати вимоги часу.

«Кваліфікація фахівців, які випускають аграрні вузи оцінені не лише вітчизняними підприємствами, але й зарубіжними. Проте сьогодні науково-технічний прогрес рухається дуже швидко, завдячуючи інвестиціям. Але рівень підготовки в країні робітничих кадрів для аграрного сектору економіки не завжди відповідає сучасним вимогам, зокрема в професійно-технічних училищах», - підкреслив Міністр.

 

версія для друку