українська російська англійська
Уряд упорядкував правові засади відновлення українського кіномистецтва
19.07.2012 | 11:05
Прес-служба Міністерства культури

Кабінет Міністрів України  на своєму засіданні 18 липня 2012 року схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про заборону приватизації, відчуження, передачі в заставу та внесення до статутних капіталів господарських товариств усіх форм власності пакета акцій, що належить державі у статутному капіталі Закритого акціонерного товариства «Одеська кіностудія».

Проект Закону розроблено Міністерством культури України на виконання доручень  Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2011 року  №373/0/3-11 та від 29 листопада 2011 року №373/6/3-11. Відповідно до вказаних доручень необхідно було розробити проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення умов для відновлення українського кіномистецтва.

Верховною Радою України 18 лютого 2010 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про кінематографію» та інших законів України щодо підтримки виробництва національних фільмів», відповідно до якого запроваджується протекціонізм стосовно національних фільмів від кіновиробництва до кінопоказу терміном на 5 років та внесені зміни до Податкового кодексу України.

Ці законодавчі норми і мають забезпечити умови для відновлення українського кіномистецтва. Таким чином, прийняття закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення умов для відновлення українського кіномистецтва станом на сьогодні  втратило актуальність.

Прийняття запропонованого проекту Закону  дасть можливість уникнути розбіжностей та сприятиме вдосконаленню нормативно-правової бази у сфері кінематографії.

версія для друку